(VIDEO) To jest rewelacja tego sezonu! Niesamowity beniaminek ograł lidera Ekstraklasy!

Opublikowane 11 grudnia 2021, 17:08
0
0

Radomiak Radom to ligowy beniaminek. Jak na drużynę, która dopiero co dołączyła do najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej, gra niezwykle dobrze. Radomianie wygrali właśnie swój szósty ligowy mecz z rzędu. Ich łupem padła tym razem drużyna Lecha Poznań.

Radomiak Radom gościł na własnym obiekcie lidera Ekstraklasy zespół Lecha Poznań. Miejscowi nie przestraszyli się jednak Kolejorza i od początku próbowali zagrozić bramce poznanian.

Na pierwszą bramkę nie trzeba było długo czekać, bo po zagraniu Karlstroma w 15. minucie spotkania arbiter podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał Karol Angielski.

W 30. minucie spotkania wspaniałą akcję Radomiaka zamknął Maurides. Rozwścieczony Lech podjął próbę zdobycia bramki kontaktowej, ale w pierwszej połowie nie udało mu się zmienić rezultatu spotkania.

W drugiej połowie ciężar konstruowania kolejnych akcji wzięli na swoje barki gracze Kolejorza. Radomiak skupił się na defensywie i skutecznie oddalał zagrożenie od własnej bramki.

Działo się tak aż do 75. minuty meczu. Wtedy piłkę w polu karnym zagrał ręką Jakub, a arbiter był zmuszony podyktować rzut karny. Jego na bramkę zamienił Mikael Ishak i zrobiło się 2:1.

Niedługo potem przed stratą drugą bramki Radomiak wyzwolił Rossi. Miejscowi dowieźli korzystny wynik. To ich szósta wygrana w lidze z rzędu. Kolejorz przegrywa po raz drugi w tym sezonie.

Radomiak Radom – Lech Poznań 2:1 (2:0)
Bramki: 16′ Angielski (kar.), 30′ Maurides – 77′ Ishak (kar.)