środa, 22 września, 2021
Strona głównaSkandaleIrański zapaśnik skazany na dwie kary śmierci. Postawiono mu 20 zarzutów.

Irański zapaśnik skazany na dwie kary śmierci. Postawiono mu 20 zarzutów.

Fot. Navid Afkari, mat. prasowe

Navid Afkari to zapaśnik, który jest wielokrotny mistrzem Iranu. Sportowiec zdobył liczne medale na narodowych turniejach. Organizację działające na rzecz ochrony praw człowieka chcą nagłośnić szokujący wyrok wydany w jego sprawie.

27-latek oraz jego dwaj bracia w 2018 roku wzięli udział w protestach antyrządowych. Tysiące osób wyszło wówczas na ulice Teheranu w związku z coraz to gorszą sytuacją gospodarczą i stale rosnącą inflacją. Wszyscy trzej mężczyźni zostali zatrzymani i postawiono im 20 zarzutów, w tym m.in. „udziału w nielegalnych zgromadzeniach” i „zmowy w celu popełnienia przestępstw przeciwko bezpieczeństwu narodowemu„.

STARTUJE LIGA NARODÓW | ZAREJESTRUJ SIĘ I ODBIERZ BONUS

PIERWSZY ZAKŁAD DO 100 ZŁ BEZ RYZYKA

Vahind został skazany na 54 lata więzienia i 74 baty. Habib usłyszał wyrok 27 lat więzienia i 74 baty. W najgorszej sytuacji znalazł się Navid. W sprawie sportowca sąd zdecydował o najgorszej z kar. Mężczyzna został skazany na dwa wyroki śmierci, 6 lat więzienia i 74 baty

Fot. Navid i jego brat Habib, mat. prasowe

Mężczyzna miał być torturowany oraz zmuszony do przyznania się do czynów, których nigdy nie popełnił. Jego głowa była nakrywana plastikową torbą, a do nosa wlewano mu alkohol. Sportowiec o całej sytuacji poinformował w liście, który opublikowała organizacja HRAN.

Przez około 50 dni musiałem znosić najstraszniejsze tortury psychiczne i fizyczne” – pisał Afkari.

W obronie sportowca stają również organizacje międzynarodowe, które żądają odstąpienie od wyroku. Sprawa nagłaśniana jest w mediach na całym świecie.

Źródło: Daily Mail Online

- Advertisement -
0 0 Głosy
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie

Najnowsze

(VIDEO) Canelo Alvarez komentuje zadymę podczas face-to-face! „Ten gość mówił o...

0
Za nami konferencja prasowa przed pojedynkiem Canelo Alvareza z Calebem Plantem. Podczas face to face pomiędzy zawodnikami doszło do bójki. Po całej sytuacji głos zabrał jeden, jak i drugi zawodnik! Panowie nie przebierają w słowach.
0
Co o tym myślisz? skomentuj!x
()
x