Izu Ugonoh o rywalach nazywanych „kelnerami” – „Gdyby to byli zawodnicy z ujemnymi rekordami…”

0
Izu Ugonoh o rywalach nazywanych
Fot. Izu Ugonoh, Instagram

Izu Ugonoh na najbliższej gali KSW stoczy swój drugi zawodowy pojedynek w formule MMA. Były pięściarz w swoim debiucie odnotował zwycięstwo już w pierwszej rundzie.

Zawodnik do klatki powróci 24 kwietnia. Na KSW 60 zmierzy się z Ugurem Ozkaplanem (4-0, 3 KO, 1 SUB). Początkowo jego rywalem miał być Thomas Narmo znany jako Ostatni Wiking, jednak zawodnik z powodu kontuzji żeber musiał wycofać się z pojedynku.

Teraz mam nowego rywala. On ma swoje umiejętności w stójce. Parter i zapasy trenuje dwa razy dłużej niż ja. Jeśli pokonam tego przeciwnika i zrobię to lekko, to można mówić, co się chce. Mamy takie czasy, że każdy może wyrazić swoją opinię. Dlatego nie należy słuchać opinii wszystkich, tylko osób, które rzeczywiście znają się na tym sporcie – powiedział Ugonoh, który był jednym z gości w programie Koloseum.

Zawodnik odniósł się do komentarzy, że jego rywale to „kelnerzy”, słabi przeciwnicy do nabicia rekordu – To są zawodnicy, którzy mają większe doświadczenie w tym nowym dla mnie sporcie, którym jest MMA. Gdyby to byli zawodnicy z ujemnymi rekordami jak często jest w boksie, to można byłoby tak powiedzieć. To są jednak zawodnicy, którzy mieli dodatnie bilanse.

Głos w tej sprawie zabrał ekspert Polsat Sport Tomasz Marciniak, który przypomina, że Ugonoh to zawodnik, który mimo wcześniejszego doświadczenia w innym sporcie walki, w formule MMA toczy dopiero swoje pierwsze pojedynki – Jeżeli rywale Izu nie przedstawiają nawet europejskiego poziomu, to pamiętajmy, że mówimy o zawodniku, który dopiero przechodzi do tego sportu. Jasne, ma duże doświadczenie w innych elementach składowych, ale tak samo jest zapaśnikami i zawodnikami jiu-jitsu. Nikt się nie spodziewa, że w pierwszej czy drugiej walce będą pokonywali rywali, którzy mają po dziesięć walk.

Źródło: Polsat Sport

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie