Juras o walce z Pudzianowskim: „Ta walka ma być wielkim show, nie szukajcie sportowo rankingowych akcentów”

0
Łukasz Jurkowski vs Mariusz Pudzianowski walką wieczoru KSW 61!
Fot. Łukasz Jurkowski / Mariusz Pudzianowski, Instagram

Już jakiś czas temu do sieci trafiła informacja, że w walce wieczoru KSW 61 Mariusz Pudzianowski zmierzy się z Łukaszem Jurkowskim. Takie zestawienie zostało oficjalnie potwierdzone na wczorajszej gali.

Juras ostatni raz widzieliśmy w akcji blisko dwa lata temu. Na KSW 48 zmierzył się ze Stjepanem Bekavacem, z którym wygrał z powodu kontuzji rywala. Łącznie w całej karierze MMA Juras stoczył 28 pojedynków i wygrał 17 razy. Juras ma także na swoim koncie najszybsze KO w historii organizacji. W 2004 roku na gali KSW 2 wysokim kopnięciem znokautował Pawła Zalewskiego w 9 sekund.

Dla Mariusza Pudzianowskiego będzie to natomiast 22 walka w karierze. Dotychczas zwyciężył 14 razy. Ostatni raz wystąpił na KSW 59. W main evencie miał zmierzyć się z Bombardierem z Senegalu, jednak zawodnik trafił do szpitala w dniu gali. W zastępstwie zawalczył Nikola Milanović, dla którego był to debiut w zawodowym MMA.

Znaczna część kibiców nie jest zadowolona z takiego zestawienia. Fani MMA chcieliby zobaczyć starcie Łukasza Jurkowskiego z Szymonem Kołeckiem, które było planowane kilkukrotnie, jednak nigdy nie doszło do skutku. Pojawiły się także głosy, że walka wieczoru powinna być zarezerwowana dla zestawienia czysto sportowego.

Ponadto Pudzian to klubowy kolega Jurasa, zawodnicy razem trenują w WCA. Jurkowski postanowił zabrać głos i skomentował nadchodzące starcie z byłym strongmanem.

„No to oficjalnie!
Na następnej gali @ksw_mma 61 zmierzę się z @pudzianofficial , bezwzględnie legendą polskiego sportu. Są takie pojedynki, których się nie odmawia.

Kołecki, Bedorf, Różal, Nastula to tylko niektóre nazwiska z którymi rywalizował w klatce KSW Pudzian. Teraz czas na mnie. Ta walka ma być i będzie wielkim show, nie szukajcie sportowo rankingowych akcentów. Usiądźcie wygodnie w fotelach i po prostu dobrze się bawcie.

Tak tak trenujemy z Mario na jednej macie w klubie @wcafightteam , choć mamy innych trenerów. Na czas przygotowań dogadaliśmy wymienność. Jesteśmy profesjonalistami, więc na czas pojedynku koleżeństwo odkładamy na bok. Obaj będziemy chcieli się ciężko znokautować. Taka praca😉

Jaram się trwającymi przygotowaniami a zostało jeszcze 5 tygodni frajdy. Oby w zdrowiu. No i duży plus…nie muszę robić wagi😊

#JurasMusisz … teraz już zdecydowanie Juras Możesz i Chcesz❤️14 godz.”

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie