(VIDEO) Lewandowski strzela, ale Bayern przegrywa!

fot: Youtube
Opublikowane 7 stycznia 2022, 22:30
0
0

Do niespodzianki doszło na Allianz Arenie, gdzie miejscowy Bayern uległ 1:2 Borussii Moenchengladbach. Swoją 20. bramkę w tym sezonie strzelił Robert Lewandowski.

Wynik spotkania w 18. minucie otworzył Robert Lewandowski, który na bramkę zamienił podanie od Thomasa Muellera.

Po niespełna dziesięciu minutach przyjezdni zdołali doprowadzić do remisu. Florian Neuhaus był tym, który najlepiej odnalazł się w polu karnym Bawarczyków.

Cztery minuty później dośrodkowanie Luki Netza, na bramkę Stefan Lainer. To był duży szok dla gospodarzy, którzy nie przywykli do przegrywania na własnym obiekcie.

Tuż przed przerwą doskonałą okazję do wyrównania miał Lewandowski, ale tym razem nie wpisał się na listę strzelców po raz drugi.

W drugiej połowie atakował głównie Bayern. Lewandowski, Mueller i Musiala to byli zawodnicy, którzy najczęściej zatrudniali golkipera Źrebaków. Wynik nie uległ już jednak zmianie.

Dla Bayernu to trzecia ligowa porażka w tym sezonie. Borussia Moenchengladbach wygrywa pierwszy raz od sześciu spotkań!

W następnej kolejce Bawarczycy zmierzą się na wyjeździe z FC Koeln. Źrebaki zagrają natomiast u siebie z Bayerem Leverkusen.