Sobota, 4 Maja, 2024

Lepiej w Warszawie! Legia wygrywa po raz kolejny i awansuje do półfinału Pucharu Polski

Opublikowane 2 marca 2022, 22:42
0
0

Niespodzianki nie było! Legia Warszawa wygrała 2:0 z Górnikiem Łęczna i melduje się w półfinale Pucharu Polski.

Składy obu zespołów:

Chociaż początek spotkania był dość wyrównany, to z upływem kolejnych minut rysowała się coraz większa przewaga Legii.

Potwierdzeniem tego stanu rzeczy był gol, który w 22. minucie zdobył Josue. Portugalczyk uderzył z kilkunastu metrów i pewnie umieścił futbolówkę tuż pod poprzeczką bramki strzeżonej przez Gostomskiego.

Legioniści chcieli pójść za ciosem i już po kilku minutach mogli podwyższyć swoje prowadzenie. Gospodarze przeprowadzili kolejną składną akcję, a na samym jej końcu Tomas Pekhart z kilku metrów uderzył wprost w interweniującego golkipera Górnika!

W 54. minucie Tomas Pekhart wyskoczył najwyżej do główki, ale skierował ją tuż obok słupka. Zmiany przeprowadzone w drugiej połowie przez Kamila Kieresia rozruszały grę przyjezdnych.

Najlepszą okazję do wyrównania stanu rywalizacji miał w 71. minucie Michał Mak. Tym, który zagrywał piłkę w tej sytuacji, był Jason Lokilo. Mak tylko musnął futbolówkę, ale czujnie w tej sytuacji zachował się Cezary Miszta.

Niewykorzystane sytuacje Górnika Łęczna zemściły się w 86. minucie. Wtedy Legia pognała z kontrą po kornerze łęcznian. Josue posłał piłkę do Ernesta Muciego, a ten w dogodnej sytuacji zdołał podwyższyć wynik na 2:0!

Legia Warszawa – Górnik Łęczna 2:0 (1:0)
Bramki: 22′ Josue, 86′ Muci

Legia Warszawa w najbliższy weekend zagra na Łazienkowskiej ze Śląskiem Wrocław. Górnik Łęczna pojedzie natomiast do Płocka, gdzie zagra z miejscową Wisłą.