Sobota, 15 Czerwca, 2024

(VIDEO) Mokaev poddaje 30 sekund przed końcem walki! Efektownie wygrywa na UFC 280

Opublikowane 22 października 2022, 17:47
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami kolejny pojedynek karty wstępnej UFC 280, czyli najbardziej wyczekiwanej gali w tym roku. Już dzisiaj zobaczymy dwa starcia o pas i występ Polaka.

Na głównej karcie wydarzenia, które tym razem odbywa się w Abu Dhabi, znalazło się wiele emocjonujących zestawień. Polscy kibice najbardziej czekają na pojedynek Mateusza Gamrota, który zmierzy się z Beneilem Dariushem. Stawka jest wysoka, gdyż zwycięzca awansuje do najlepszej piątki kategorii lekkiej.

Następnie zobaczymy dwa starcia w kategorii koguciej. Najpierw były mistrz Petr Yan zmierzy się z Seanem O’Malleyem, a następnie Aljamain Sterling będzie bronił tytułu w walce z TJ Dillashawem.

W main evencie odbędzie się prawdziwy hit. Do klatki powróci Charles Oliveira, który ostatnim razem przegrał nie ze swoim rywalem Justinem Gaethje, a limitem wagowym, który przekroczył. Przez niedopełnienie obowiązków stracił pas, jednak będzie miał okazję odzyskać go już dzisiaj w starciu z Islamem Makhachevem, który jest stawiany w roli dużego faworyta.

RELACJA

Runda 1

Gordon agresywnie rusza z prostym, ale Mokaev dobrze kopie go po żebrach i prostym w kontrze. Latające kolano i wysokie kopnięcie ze strony Muhammada, przewraca się, ale Malcolm Gordon nie da rady utrzymać go na macie. W zamian za to Mokaev przewraca go na plecy! Brytyjczyk pracuje nad Amerykaninem i zakłada gilotynę! Malcolm “X” zdołał jednak uciec i wrócić na nogi, skąd jednak znów sprowadza go “The Punisher”. Ciasna garda i Mokaev posyła młotki na żebra rywala. Brytyjczyk dominuje nad Amerykaninem, który próbował się bronić gilotyną – daleki był jednak od szczęścia.

Runda 2

Obaj zaczynają kopnięciami na brzuch, Gordon szuka zaraz high kicka. Pełen luz Muhammada Mokaeva, który odsuwając się unika straszaków Amerykanina. Brytyjczyk atakuje z różnymi kopnięciami, obrywa prawym, ale udaje mu się sprowadzić przeciwnika do parteru! Kolejna runda dominacji, szybkie, krótkie ciosy lądują na głowie i żebrach Malcolma “X”. Skręca się Amerykanin, wraca na nogi, ale przeciwnik przewraca go z tylnego klinczu. Mokaev skręcił się do półgardy, skąd szukał duszenia D’Arce, z którego szybko uciekł oponent. Mokaev dociskał Amerykanina barkiem, ale daje się przewrócić na plecy, skąd jednak zakłada trójkąt nogami! Gordon nie przestaje atakować, ale musi być bardzo uważnym. Ucieka, na ostatnie 10 sekund zajmuje plecy Mokaeva i w ostatniej sekundzie dopina nawet duszenie zza pleców!

Runda 3

Gordon od razu atakuje młodszego rywala prostym, Mokaev z łatwością unika i przewraca Amerykanina na matę. Pracuje nad pozycją “The Punisher”, ale Gordon ucieka i sam obala młodziana! Amerykanin za plecami, zakłada duszenie zza pleców! Ogromne problemy Mokaeva, ale wyłącza on ręce przeciwnika. Próbuje uciekać, ale tym razem Gordon odpłacił mu za poprzednie odsłony i szybko obalił Brytyjczyka. “The Punisher” wraca na nogi i obala oponenta! Gordon stara się uciec, Mokaev obija go po żebrach i wyciąga rękę, poddając Gordona w ostatniej minucie!

Oficjalny wynik: Muhammad Mokaev wygrywa przez poddanie w 3. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO