Piątek, 3 Maja, 2024

(VIDEO) Szaleństwo w szatni! Tak Argentyna świętowała zwycięstwo: “Minuta ciszy dla… Mbappe!”

Opublikowane 19 grudnia 2022, 13:06
przez Przemek Krautz
0
0

Za nami finałowy mecz mistrzostw świata w Katarze, w którym Argentyna zmierzyła się z Francją. Po emocjonującym spotkaniu wszystko rozstrzygnęło się dopiero w rzutach karnych.

Aż do 80 minuty Argentyna prowadziła 2:0. Francja jednak strzeliła szybkie dwie bramki i doszło do dogrywki. Tam jedna i druga ekipa zdobyła gola, doprowadzając do rzutów karnych. Dopiero seria jedenastek wyłoniła zwycięzcę – Argentynę, która zdobyła mistrzostwo świata po raz pierwszy od 36 lat.

Szaleństwo w szatni mistrzów świata

Po odebraniu trofeum świętowanie przeniosło się do szatni. Do sieci trafiło nagranie, na którym możemy zobaczyć, jak Argentyńczycy celebrują wielki sukces. Śpiewają “Minuta ciszy dla…” – po czym bramkarz Emiliano Martinez ucisza kolegów i krzyczy – “Mbappe!”.

Szpilka wbita w 23-latka, który zdobył wczoraj hattricka, została skrytykowana przez część kibiców. Jest to jednak odpowiedź na słowa Francuza, który kilka miesięcy temu wypowiedział się na temat zawodników z Ameryki Południowej.

Piłka nożna w Ameryce Południowej nie jest na takim poziomie jak w Europie. Dlatego też, jeśli spojrzeć na ostatnie mistrzostwa świata, zawsze wygrywają Europejczycy – przyznał Mbappe, a jego słowa wywołały sporą kontrowersję.

Jak się okazało, tym razem zawodnicy z Europy musieli uznać wyższość ekipy z Ameryki Południowej, a Emiliano Martinez i jego koledzy z drużyny wykorzystali okazję, by odpowiedzieć Francuzowi, który mimo wszystko rozegrał świetny mecz.

Źródło: Twitter