PZPN podjął decyzję w sprawie Michniewicza! Jest oficjalne oświadczenie: „Po wielu spotkaniach i analizach podjęliśmy decyzję”

Fot. YouTube
Opublikowane 22 grudnia 2022, 14:08
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

PZPN podjął decyzję w sprawie Czesława Michniewicza. W social mediach pojawiło się oficjalne oświadczenie dotyczące selekcjonera polskiej reprezentacji.

Od zakończenia udziału Polski w mundialu trwała medialna burza wokół Michniewicza. Jak ujawnili dziennikarze Przeglądu Sportowego, część zawodników miała nawet grozić odejściem z reprezentacji, jeśli ten nie zostanie zwolniony.

Czesław Michniewicz zwolniony

Od zakończenia udziału Polski w mundialu trwała medialna burza wokół Michniewicza. Jak ujawnili dziennikarze Przeglądu Sportowego, część zawodników miała nawet grozić odejściem z reprezentacji, jeśli ten nie zostanie zwolniony.

W czwartek 22 grudnia po spotkaniu Michniewicza z Cezarym Kuleszą PZPN przekazał, że selekcjoner zostaje zwolniony, a jego kontrakt trwa do 31 grudnia tego roku. Pojawiło się również specjalne oświadczenie, w którym możemy przeczytać:

– W ubiegłym tygodniu Czesław Michniewicz odbył kilka spotkań z prezesem PZPN Cezarym Kuleszą, wiceprezesami oraz zarządem PZPN. W ich trakcie selekcjoner podsumował występ reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Katarze, a także omówił aspekty organizacyjne udziału kadry w mundialu. Po wnikliwiej analizie wszystkich informacji PZPN zdecydował nie przedłużać wygasającej z końcem roku umowy Czesława Michniewicza.

Cezary Kulesza podziękował za awans na mistrzostwa świata oraz wyjście z grupy i wyjaśnił przyczyny nieprzedłużenia współpracy:

– Aby właściwie ocenić pracę selekcjonera, musieliśmy wziąć pod uwagę również inne kluczowe kwestie, takie jak długofalowy pomysł na dalsze funkcjonowanie reprezentacji oraz kierunek jej rozwoju. Dlatego, po wielu spotkaniach i analizach, podjęliśmy niełatwą decyzję o zakończeniu współpracy.

PZPN zapowiedziało, że w najbliższym czasie rozpocznie się proces wyboru nowego selekcjonera – Chcemy, aby w eliminacjach Euro reprezentację poprowadził trener gwarantujący jej rozwój i realizację zakładanych celów. Nowy selekcjoner musi również poprawić wizerunek drużyny narodowej i odbudować zaufanie kibiców. Nasz wybór musi być przemyślany, dlatego nie będziemy deklarować konkretnych dat prezentacji selekcjonera. Jednocześnie zapewniamy, że wybór nowego szkoleniowca jest dla zarządu PZPN kwestią priorytetową – przekazał Kulesza.

Źródło: pzpn.pl

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments