Jan Błachowicz komentuje stronniczość Joe Rogana: „Nie powinien mówić do mnie czegoś takiego”

Fot. YouTube
Opublikowane 1 stycznia 2023, 12:19
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Jan Błachowicz w wywiadzie dla mmafighting.com skrytykował postawę Joe Rogana, który już nie pierwszy raz wypowiadał się bardzo stronniczo po pojedynku.

„Cieszyński Książę” odniósł się do ostatniego starcia z Magomedem Ankalaevem. Były mistrz ponownie stanął do walki o tytuł kategorii półciężkiej, jednak starcie zakończyło się remisem, a pas nie trafił do żadnego z pretendentów.

Po walce Jan Błachowicz stwierdził, że tytuł powinien zdobyć Rosjanin. Również wielu kibiców zaraz po gali UFC 282 głośno mówiło o tym, że doszło do kontrowersji. Mieli oni jednak w głowie jedynie ostatnią rundę, w której dominował Ankalaev i to właśnie przez jej pryzmat ocenili całe starcie.

Jan Błachowicz o postawie Joe Rogana

Błachowicz gdy obejrzał pojedynek, wycofał się ze swoich słów i stwierdził, że remis jest sprawiedliwy. Teraz w ostatnim wywiadzie skrytykował Joe Rogana, który nie pierwszy raz wypowiadał się bardzo stronniczo. Komentator UFC w wywiadzie po starciu stwierdził, że Polak ten nie wygrał walki. Sprawiło to, że „Cieszyński Książę” jedynie umocnił się w przekonaniu, iż pas powinien trafić do Rosjanina:

– Oglądałem walkę kilka razy i wysłuchałem wielu opinii. Po walce powiedziałem, żeby dali pas Ankalaevowi, ponieważ utknąłem w piątej odsłonie. Jedyne co miałem w głowie to piąta runda, całkowicie zapomniałem o reszcie pojedynku.

– Kiedy Joe Rogan wszedł do oktagonu, powiedział mi, że przegrałem walkę. Myślałem tak samo. To on popełnił błąd, że powiedział do mnie coś takiego po starciu. Wszyscy, którzy myślą, że przegrałem tę walkę, oglądali tylko ostatnią rundę. Dla mnie remis to sprawiedliwy wynik i naprawdę uważam, że to ja byłem bliżej wygranej niż Ankalaev.

– Jedno kopnięcie więcej i byłoby po wszystkim, TKO, albo jeśli wybroniłbym sprowadzenie w piątej rundzie, zostałbym trochę dłużej na nogach, walka byłaby moja. Mogę być rozczarowany werdyktem sędziowskim, ale nie jestem, bo widziałem walkę… Obejrzałem ją kilka razy i według mnie remis jest sprawiedliwy.

– Joe Rogan nie powinien mówić do mnie czegoś takiego po walce. Utknąłem w piątej rundzie, a on mi powiedział: „To była dobra walka, ale dla mnie przegrałeś”. Po walce, gdy poszedłem do szatni, zacząłem rozmawiać z wieloma osobami z różnych teamów. Powiedzieli: „Nie mów, że przegrałeś walkę, nie przegrałeś. Może rundę, ale była też szansa, że wygrałeś walkę. Więc tak nie mów”

Źródło: mmafighting.com

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0

WIDEO

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments