UFC 290: Alexander Volkanovski pozostaje na tronie! Świetny występ i wygrana przez TKO! [VIDEO]

Opublikowane 9 lipca 2023, 07:09
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

W walce wieczoru UFC 290 zobaczyliśmy unifikację pasów wagi piórkowej. Mistrz Alexander Volkanovski zmierzył się z meksykańskim tymczasowym championem, Yairem Rodriguezem.

-> Oglądaj UFC 290 na żywo

Popularny „The Great” po trzecim zwycięstwie nad Maxem Hollowayem znalazł się w małym potrzasku. Australijczyk praktycznie wyczyścił dywizję i zapowiedział, że spróbuje sięgnąć po koronę wagi lekkiej, by w jego dywizji wyłonił się nowy pretendent. Jak powiedział, tak zrobił – Volkanovski zmierzył się z Islamem Makhachevem, z którym przegrał przez decyzję sędziowską po twardej walce.

Chwilę wcześniej poznał, jak się okazało po czasie, kolejnego oponenta. Yair Rodriguez, który wielokrotnie udowadniał swoje umiejętności, kończąc przed czasem Andre Filiego, legendarnego B.J. Penna, czy w ostatniej sekundzie „The Korean Zombie”, spotkał się z Joshem Emmettem. Fantastyczny występ „El Pantera” zakończył już w 2. rundzie poddając rywala duszeniem trójkątnym.

Tym samym Rodriguez zapewnił sobie pierwszeństwo do walki z Volkanovskim. Przed tym pojedynkiem Yair był skazywany na porażkę. Jak poradził sobie na UFC 290? Kto wygrał walkę wieczoru?

-> Odbierz bonusy na UFC 290!

UFC 290: Volkanovski vs Rodriguez – RELACJA

RUNDA 1

Volkanovski rozpoczął od masy przyruchów, Rodriguez spróbował kopnięć ma kolano. Wystrzelił też z dwoma kopnięciami na głowę, ale przeciął jedynie powietrze. Wyprowadził też middle kicka, który przechwycił mistrz UFC i sprowadził walkę do parteru. Ciasno sklejony „The Great”, posłał kilka uderzeń na żebra. „El Pantera” pasywnie z pleców, ale zrzuca w końcu z siebie Australijczyka. Świetna praca zapasami Volkanovskiego, który rozpoczyna mocny ground and pound! Spróbował trójkąta rękoma Alex, ale nie marnował sił.

RUNDA 2

Rodriguez trafił w końcu, choć w gardę, wysokim kopnięciem. Zaraz wyskoczył z niezłą serią, ale uciekł mu Volkanovski. Tradycyjnie prezentuje szeroki arsenał uderzeń nogami Meksykanin, ale sięgnął go ciosem Volkanovski! Zaraz dołożył mocny sierp i obalenie po małym wyniesieniu! Totalna kontrola mistrza UFC, z łatwością przeszedł do półgardy i spuścił młotki na głowę „El Pantery”. Alex jak rzep przyczepiony do rywala, zachodzi mu za plecy i obija po głowie. Mocne łokcie po kolejnym przejściu, bezlitośnie rozbija Yaira Rodrigueza Volkanovski.

RUNDA 3

Wyczekuje na kolejne kopnięcia Rodrigueza Volkanovski i tymczasowy mistrz go nie zawodzi. Poszły fronty, poszedł high kick, ale świetnie lewym prawym zastopował Meksykanina „The Great”. Znakomicie czuje dystans Volkanovski, nie trafiają go ciosy Yaira. Trafił za to prawym kopnięciem w głowę, poprawił zaraz prawym! Alex próbował zamknąć oponenta na siatce, ale ten ratował się serią ciosów. Volkanovski nie obalił, ale dobrze trafił prawymi na głowę „El Pantery”. Było przypadkowe zderzenie głowami, Rodriguez poszukał ekwilibrystycznych kopnięć Meksykanin. Odegrał się Volkanovski, obalił i zasypał salwą ciosów rywala kończąc go przed czasem!

Wynik walki: Alexander Volkanovski wygrywa przez TKO w 3. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO