Wrzosek o porażce Tyburskiego: „Ta walka pokazała różnice. Możesz być dobry na treningu, ale…”

Fot. FAME/YouTube
Opublikowane 15 sierpnia 2023, 14:24
przez Przemek Krautz
3
3
Brak komentarzy

Arkadiusz Wrzosek zabrał głos po ostatniej porażce Pawła Tyburskiego i odniósł się do swoich słów na temat freak fightera.

Sporo mówiło się o tym, że „Tybori” to jeden z najlepszych freak fighterów. Według niektórych ma potencjał na walki sportowe, jednak w ostatnim starciu zmierzył się z profesjonalnym zawodnikiem Michałem Pasternakiem i odniósł porażkę.

Wrzosek o porażce Tyburskiego

„Wampir” posłał go na deski już w pierwszej rundzie. Doznał jednak kontuzji bicepsa i dwie kolejne rundy przewalczył bez sprawnej ręki, mimo to dalej rozbijając rywala. Różnica poziomów była naprawdę wyraźna i pokazała, że nawet najlepszym freak fighterom nadal dużo brakuje do zawodowców.

Starcie skomentował Arkadiusz Wrzosek, który trenuje w Uniq Fight Club razem z Tyburskim. Był jedną z osób, które mówiły o potencjale „Tyboriego”, ale w ostatnim wywiadzie dla fansportu.pl przyznał, że mimo świetnej pracy na treningach w klatce potrzeba pokazać coś więcej.

Zawodnik KSW podkreślił, że sparingi i prawdziwa walka w klatce to dwie różne rzeczy, a porażka z Pasternakiem pokazała, że Tyburski nie jest na takim poziomie, jak wcześniej się wydawało:

– Jednak się nie przygotował zbyt dobrze, to pokazało tę różnicę. Nie miał takiej walki do tej pory. Ta walka pokazała tę różnicę nawet nam, osobom, które z nim trenowały. Trening i to, co pokazujesz na sali to jedno, a wychodzisz do walki, to jest druga rzecz. Możesz być dobry na treningu, sparować z zawodowcami, ale wychodzisz do walki i musisz mieć coś więcej. Najwidoczniej nie do końca coś gra. Życzę jak najlepiej.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
3
3
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO