KSW 85. Fenomenalny występ Kamila Szkaradka! Pewna wygra w Nowym Sączu

Opublikowane 19 sierpnia 2023, 22:02
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami kolejny pojedynek gali KSW 85. Tym razem zobaczyliśmy starcie kategorii koguciej, w którym Patryk Surdyn zmierzył się niepokonanym Kamilem Szkaradkiem.

Patryk Surdyn dysponował większym doświadczeniem w zawodowym MMA od Kamila Szkaradka. W profesjonalnych walkach zaczął rywalizować w roku 2016. Do dziś stoczył 11 pojedynków i ma na swoim koncie wywalczony tytuł mistrzowski organizacji Armia Fight Night.

Patryk w KSW bił się dotychczas 6 razy. Ostatni raz walczył w kwietniu tego roku i na gali XTB KSW 81 zmierzył się z Werllesonem Martinsem. W pojedynku tym Polak przez dwie rundy dominował, rozbijał Brazylijczyka na macie i wydawało się, że idzie prostą drogą do zwycięstwa. Na samym początku trzeciej odsłony Martins świetnie jednak trafił kolanem atakującego Patryka i zranionego dobił ciosami na macie.

Kamil Szkaradek wszedł do klatki jako niepokonany zawodnik. Ma jednak na swoim koncie dopiero pięć pojedynków, a zawodowo rywalizuje od roku 2021. W KSW zadebiutował w październiku roku 2022 i podczas pierwszej gali w Nowym Sączu, z którego pochodzi, pokonał Davida Martinika. Drugi raz zawalczył w marcu tego roku i stanął do rywalizacji z Patrykiem Chrobakiem, którego poddał w pierwszej odsłonie.

KSW 85: Surdyn vs Szkaradek – RELACJA

RUNDA 1

Szkaradek szybko ruszył z agresywnymi atakami. Surdyn dobrze unika, ruszył po sprowadzenie, ale skontrował go rywal! Mocny klincz Patryka na siatce, ale odwraca sytuację oponent. Kapitalny kocioł zapaśniczy, walczą o pozycję obaj zawodnicy i wracają na nogi. Szkaradek twardo trzyma rywala, ten szuka dźwigni na nogę. Kamil dobrze się skręca i obija tułów, gdy tylko może. Fenomenalny rzut harai-goshi w wykonaniu Szkaradka, którego głośno dopinguje publika trafił jeszcze Kamil, ale Surdyn wytrwał do gongu!

RUNDA 2

Szkaradek szybko skraca dystans, wie o tym, że zamroczył rywala. Mocny lewy sierp z doskoku, Patryk zaraz ucieka mu z linii. Posyła mocne ciosy Kamil, Surdyn ucieka na matę i Szkaradek zajmuje pozycję z góry. Dobre podpowiedzi z narożnika Grapplingu Kraków, Surdyn skręca się na bok, ale inkasuje mocne ciosy. Patryk przechwycił nogę rywala, ale Szkaradek mądrze ucieka i skleja się szukając lepszej pozycji w parterze. Wpina się za plecy Kamil Szkaradek i łapie mataleo! Dobrze broni się Surdyn i przetrwał kolejną końcówkę rundy.

RUNDA 3

Surdyn atakuje mocnymi sierpami na zbliżającego się Szkaradka, ten jednak uporczywie skraca dystans. Patryk schodzi do kostki, ale takimi atakami nie zaliczy sprowadzenia. Kamil zamyka rywala na siatce i z łatwością sadza go na macie. Pełna kontrola Szkaradka, który niemal robi z Surdynem co tylko chce. Ciasno zapięta klamra nowosądeczanina, posyła twarde ciosy i z łatwością zmienia pozycje z góry w parterze. Surdyn próbuje się kręcić szukając wyjścia, ale Szkaradek do samego końca obija go z góry!

Wynik walki: Kamil Szkaradek wygrywa przez jednogłośną decyzję sędziów!

Artykuł w trakcie aktualizacji.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO