Czwartek, 18 Lipca, 2024

UFC 293. Volkov poddał Tuivasę! Dominacja Rosjanina w Sydney [WIDEO]

Opublikowane 10 września 2023, 05:42
przez Jakub Hryniewicz
0
1
Brak komentarzy

Co-main eventem UFC 293 była walka w wadze ciężkiej. Miejscowy fighter Tai Tuivasa zmierzył się z rosyjskim kolosem – Alexandrem Volkovem.

-> Odbierz bonusy i oglądaj na żywo!

Popularny “Bam Bam” nie mógł zaliczyć 2022 roku do udanych. Australijczyk stoczył w UFC 3 walki, ale wygrał tylko pierwszą z nich – z Derrickiem Lewisem. Później jednak został znokautowany przez Ciryla Gane, a w grudniu w niecałą minutę skończył go Sergei Pavlovich.

Na UFC 293 Tai Tuivasa spotkał się z Alexandrem Volkovem. Rosjanin wchodził do oktagonu z ponad 2 razy większym doświadczeniem od Australijczyka. Dodatkowo od porażki przez poddanie z Tomem Aspinallem popularny “Drago” odniósł dwie wygrane, obie w pierwszych rundach. Najpierw ciosami skończył Jairzinho Rozenstruika, a następnie w marcu bieżącego roku Alexandra Romanova. Czy Volkov poradził sobie z Tuivasą?

-> Graj z Fortuną i oglądaj UFC 293 LIVE

UFC 293. Tuivasa vs Volkov – RELACJA

RUNDA 1

Tuivasa ruszył z mocnymi lowami, Volkov stopuje go ciosami prostymi. Napiera od pierwszych sekund Australijczyk, mocno bije po tułowiu. Niezła kombinacja Rosjanina zakończona middle kickiem. Rusza Tuivasa z lewym sierpem, każdym ciosem chce ściąć głowę “Drago”. Volnov trafił mocnym prawym krzyżowym, przechwycił też kopnięcie. Coraz celniejszy w kontrach jest Rosjanin, który rozbija Taia. Mocny high kick Volkova, rzuca się “Bam Bam”, ale jego akcje straciły na jakości. Seria Rosjanina, ale odpowiada Tuivasa, po czym znów obrywa kopnięciem i uderzeniem na wątrobę. Ruszył z lowem Australijczyk, “Drago” odpowiada mocnym podbródkiem! Potężna seria bokserska Volkova na koniec rundy, mocno porozbijany już jest Tuivasa.

RUNDA 2

Tuivasa krąży wokół rywala, ten wyczekuje tylko na szarże Australijczyka i kontruje prawymi. Niezłą seria Rosjanina i kolano na głowę “Bam Bama”. Tai atakuje z kolejną serią, ale znów inkasuje kontrę i przechodzi do parteru Volkov. Była chwila stójki, ale walka wróciła do parteru, gdzie Volkov szybko zajął dosiad. Tuivasa nie potrafi wyswobodzić się spod oponenta, który niemiłosiernie bije młotkami i łokciami. Zapina duszenie “Drago”, próbuje go zepchnąć z siebie Tuivasa, ale odklepuje!

Wynik walki: Alexander Volkov wygrywa przez poddanie w 2. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO