Czwartek, 18 Lipca, 2024

PZPN zabrało głos po zwolnieniu Santosa! Wiemy, kiedy zostanie wybrany nowy selekcjoner

Fot. YouTube
Opublikowane 14 września 2023, 14:06
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Kolejny selekcjoner reprezentacji Polski został zwolniony. PZPN wydał w tej sprawie oficjalny komunikat i przekazał szczegóły dotyczące przyszłości kadry.

Od 2018 roku biało-czerwoni mieli już czterech selekcjonerów. Najdłużej z nich utrzymał się na stanowisko Jerzy Brzęczek, który sprawował tę funkcję do 2021 roku. Następnie kadrę przejęli po nim Pulo Sousa, Czesław Michniewicz oraz Fernando Santos.

Ten ostatni całkowicie zawiódł i w 6 meczach zaledwie 3 razy poprowadził Polaków do zwycięstwa. Miał zapewnić biało-czerwonym awans na mistrzostwa Europy, jednak nasza sytuacja jest tragiczna. Po ostatnich porażkach z Mołdawią i Albanią pozostaje nam walka w barażach.

Wyniki Santosa były delikatnie mówiąc niezadowalające i PZPN nie mógł podjąć innej decyzji, jak zmiana selekcjonera. W minioną środę został on oficjalnie zwolniony:

Kilkanaście minut temu trener Fernando Santos podpisał w siedzibie PZPN dokumenty rozwiązujące za porozumieniem stron jego umowę – przekazał około godziny 18:00 sekretarz generalny PZPN Łukasz Wachowski.

Zapowiedział również, że kolejne obrady PZPN zaplanowane są na 20 września, a absolutnym priorytetem jest wybór nowego selekcjonera. Oznacza to, że w przyszłym tygodniu powinniśmy poznać nazwisko człowieka, który spróbuje odmienić dramatyczną sytuację reprezentacji Polski.

– 20 września będzie obradował zarząd PZPN. Na pewno w aktualnej sytuacji poszukiwanie i wybór nowego selekcjonera to priorytet dla zarządu i dla pana prezesa Cezarego Kuleszy.

Kto powinien zastąpić Fernando Santosa?

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments