Dlaczego Wikłacz nie został zdyskwalifikowany? „Nie podlega wątpliwości, że chciał go trafić w głowę, ale…”

Opublikowane 17 września 2023, 11:53
przez Jakub Hryniewicz
0
2
Brak komentarzy

Zdaniem wielu walka wieczoru KSW 86 powinna zakończyć się przez dyskwalifikację. Sędzia Marc Goddard potraktował kopnięcie Jakuba Wikłacza jako nieintencjonalny faul, a swoją decyzję wyjaśnił Wojsławowi Rysiewskiemu.

Wrześniową galę KSW zamykała czwarta już potyczka pomiędzy Jakubem Wikłaczem, a Sebastianem Przybyszem. W dotychczasowej rywalizacji górował Olsztynianin, który dwukrotnie pokonywał „Sebicia”, odbierając mu też pas kategorii koguciej największej polskiej organizacji MMA.

Walka wieczoru KSW 86 przebiegała w bardzo szybkim tempie i nie brakowało zwrotów akcji. Już w 1. rundzie Wikłacz padł po jednym z ciosów pretendenta, ale szybko się po tym podniósł i zyskał przewagę. W 4. odsłonie wyprowadził jednak soccer kicka, którym trafił Przybysza w głowę. Marc Goddard natychmiast wezwał do klatki lekarza, który po chwilowej konsultacji z zawodnikiem nakazał przerwać pojedynek.

Początkowo zarówno mistrz, jak i wielu kibiców spodziewało się, że „Sebić” zwycięży przez dyskwalifikację. Arbiter odjął jednak Kubie 2 punkty i zarządził techniczną decyzję. Ostatecznie starcie zakończyło się remisem.

Na Kanale Sportowym pojawiło się podsumowanie gali przeprowadzone przez Macieja Turskiego z udziałem Wojsława Rysiewskiego. Dyrektor sportowy KSW domyślając się pytań dziennikarzy od razu po main evencie porozmawiał z sędzią Goddardem, który wyjaśnił mu dlaczego potraktował kopnięcie w ten, a nie inny sposób:

– Zdaniem sędziego nie podlega wątpliwości, że Kuba chciał trafić Sebka w głowę, ale interpretacja Marca jest taka, że było to w momencie, kiedy Sebastian się podnosi i Kuba liczył na to, że trafi w momencie, jak Sebek oderwie rękę od ziemi. Takie jest jego wytłumaczenie dlaczego uznał faul za nieintencjonalny.

Czy obóz Sebastiana Przybysza powinien złożyć protest?

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO