Awantura w meczu 1. Ligi! Piłkarze Wisły obrzuceni butelkami [WIDEO]

przez Jakub Hryniewicz
9
4

Podczas wczorajszego hitu Fortuna 1. Ligi doszło do kolejnego przykrego incydentu. Piłkarze Wisły Kraków zostali obrzuceni z trybun butelkami, co skończyło się wieloma kartkami.

Biała Gwiazda udała się wczoraj do Lublina na mecz z tamtejszym Motorem. Było to jedno z najciekawszych spotkań ostatniej kolejki. Zespół ze stolicy województwa lubelskiego podejmował wielokrotnego mistrza Polski, który w tym sezonie póki co okupuje środek tabeli.

Wisła Kraków dość łatwo poradziła sobie z ekipą gospodarzy. Po 1. połowie prowadziła 2:0, a po przerwie padły kolejne gole. Na długo zostanie jednak zapamiętana końcówka, za którą kary obejmą zarówno graczy, jak i kibiców.

Na kilka minut przed końcem sędzia po interwencji VAR podyktował rzut karny dla Wisły po zagraniu ręką. Chwilę później czerwoną kartkę otrzymał będący poza boiskiem Kamil Wojtkowski. Nie on jeden nie wytrzymał ciśnienia.

Do piłki na 11 metrze podszedł Goku, którego strzał wybronił bramkarz Motoru Lublin, ale przy dobitce nie miał szans. Piłkarz Wisły dość ostentacyjnie pobiegł cieszyć się pod trybunę z kibicami gospodarzy, którzy obrzucili graczy Białej Gwiazdy butelkami.

Padało dziś w Lublinie – skomentował sytuację prezes krakowskiego klubu, Jarosław Królewski.

Między oboma drużynami wywiązała się niemała awantura. Posypały się przy tym kolejne kartki: strzelec bramki na 4:1 otrzymało żółtko, prawdopodobnie właśnie za zbyt ostentacyjną radość po golu, a czerwo obejrzeli Wolski (będący poza boiskiem) oraz David Junca, który odkopnął jedną z butelek.