Zbigniew Ziobro reaguje na internetową aferę! Specjalna konferencja Ministerstwa Sprawiedliwości [WIDEO]

Fot. YouTube/FAME
Opublikowane 5 października 2023, 12:15
przez Przemek Krautz
17
0
Brak komentarzy

Wygląda na to, że osoby zamieszane w aferę pedofilską nie uciekną już od odpowiedzialności. Głos w całej sprawie zabrał sam minister sprawiedliwości.

Sylwester Wardęga poruszył cały Internet, nie tylko, jeśli chodzi o środowisko influencerskie czy freak fighty. W głośnym materiale ujawnił, pedofilskie zachowania „Stuu” oraz to, że takie osoby jak Marcin Dubiel, „Fagata” czy „Boxdel” o wszystkim wiedziały, jednak przez lata milczały.

Jest to początek całej sprawy i w ciągu dwóch dni do sieci trafiła masa materiałów, w tym nazwiska kolejnych osób podejrzanych o pedofilię, a także influencerów, którzy znali prawdę na temat „Stuu”. Przed sądem może stanąć nie tylko sam Stuart Burton, ale również osoby, które go cały czas kryły.

Sprawdź kurs w ETOTO

Zyskaj 2 222 zł na start w ETOTO! Zgarnij pakiet powitalny legalnego polskiego bukmachera.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Specjalna konferencja Ministerstwa Sprawiedliwości

Po wybuchu ogromnej afery głos zabrał sam premier Mateusz Morawiecki. Do akcji w końcu wkroczył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, który zwołał specjalną konferencję. Jako pierwszy wypowiedział się Piotr Cieplucha, czyli wiceminister, który wyjaśnił, że sprawa dotyczy nie tylko youtube’a i influencerów, ale również osób ze środowiska freakowej:

Sprawa jest na tyle ważna, że dotyczy najmłodszych użytkowników sieci. Wielu rodziców z zaniepokojeniem obserwuje to, co się dzieje. Nie może być tak, że ktoś stoi ponad prawem, że ktoś jest celebrytą, ma miliony wyświetleń, zarabia ogromne pieniądze, to może wykorzystywać swoją pozycję do tego, by wykorzystywać seksualnie nieletnich. Nie ma na to zgody – oświadczył.

Następnie Ziobro dodał – Zero tolerancji wobec pedofilii, wobec przestępstw o charakterze seksualnym wobec dzieci, gdziekolwiek by one miały miejsce. Po drugie rodzice muszą mieć przekonanie, że państwo działa, że chroni dzieci. Ale rodzice też muszą brać odpowiedzialność za własne dzieci, monitorować ich działalność w Internecie.

Poniżej znajdziesz fragmenty konferencji:

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
17
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO