Środa, 17 Lipca, 2024

KSW 87. Fenomenalny debiut Haratyka w organizacji! Polak nokautuje Erslana w 1 rundzie! [WIDEO]

Opublikowane 14 października 2023, 22:16
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Podczas gali w Czechach doszło do debiutu w okrągłej klatce Rafała Haratyka, jednego z czołowych polskich zawodników, którego w KSW powitał były pretendent do tytułu wagi półciężkiej Ivan Erslan.

Ivan Erslan ma za sobą pięć walk w KSW, w tym dwa starcia o pas. W okrągłej klatce zadebiutował w roku 2019 i błyskawicznie rozprawił się z Darwinem Rodriguezem. Będąc na fali dziewięciu wygranych z rzędu Erslan, dostał walkę o pas z Tomaszem Narkunem, ale musiał uznać wyższość mistrza w klatce. Dla Chorwata była to pierwsza przegrana w karierze. Potem Ivan posła na deski kolejnych trzech przeciwników i ponownie wyszedł do walki mistrzowskiej.

Tym razem starł się już jednak z Ibragimem Chuzhigaevem i dał niezwykle emocjonujący bój. Panowie przez całe pięć rund wymieniali się potężnymi ciosami i kopnięciami. Kilka razy mistrz wydawał się bliski skończenia walki przed czasem, ale Ivan przetrwał trudne chwile i walczył do ostatniej sekundy. Ostatecznie konfrontacja rozegrała się na pełnym dystansie, a sędziowie zwycięzcą wskazali Ibragima Chuzhigaeva.

Podczas gali w Czechach Erslan zmierzył się z Rafał Haratyk, który rywalizuje w zawodowym MMA od roku 2010. Do dziś zebrał pokaźne doświadczenie nie tylko w Polsce, ale też na arenie międzynarodowej. Popularny „Polski Czołg” bił się w RPA, Francji, Kazachstanie, Rosji czy na Białorusi. Rywalizował między innymi pod banderą organizacji EFC, Babilon MMA, ACA, Ares i FEN. Rafał wszedł do klatki, mając na koncie 23 stoczone pojedynki, w tym 16 zwycięstw.

RELACJA

Runda 1:

Haratyk zaczął od niskiego kopnięcia, co błyskawicznie skontrował rywal mocnym ciosem. Sytuacja powtarza się chwilę później. Polak atakuje kolejnymi lowkickami. Zawodnicy bardzo czujni nie podkręcają tempa. Erslan rozpuścił ręce, jednak stracił równowagę i musiał ratować się, klinczując pod siatką. Po rozerwaniu mocno trafił Polak, który wystrzelił serią. Zawodnicy wymieniają pojedyncze ciosy i Haratyk trafia bardzo mocno. Chwilę później Polak przepuścił ciosy rywala i ustrzelił go potężnym prawym. Erslan padł na deski, gdzie od razu został dobity, a sędzia przerwał walkę.

Oficjalny wynik: Rafał Haratyk wygrywa w 1. rundzie przez TKO

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO