Środa, 17 Lipca, 2024

Denis Załęcki ukarany przez Clout MMA! Nie otrzyma pełnego wynagrodzenia za walkę!

Fot. Clout MMA
Opublikowane 5 listopada 2023, 16:44
przez Jakub Hryniewicz
109
7
6 komentarzy

Denis Załęcki został ukarany przez Clout MMA! Federacja postanowiła nałożyć karę finansową na swojego zawodnika.

Pojedynek toruńskiego “Bad Boya” z weteranem światowych oktagonów miał specjalny zapis. W przypadku dwóch intencjonalnych fauli Załęckiego starcie zmieniało formułę z boksu na pełne MMA. Do tego jednak nie doszło.

Denis zdecydowanie przegrywał walkę z Omielańczukiem na punkty, a po obu zawodnikach było widać, że starcie to ma bardzo prywatny wydźwięk. Daniel również dopuścił się fauli, jednakże po nieprzepisowych zagraniach “Bad Boya” sędziowie zadecydowali o wspomnianej zmianie formuły. Załęcki powołując się na kontuzję odmówił tego, w związku z czym przegrał przez dyskwalifikację.

Organizacja nie puściła płazem tej sytuacji. Dziś wydano specjalne oświadczenie, w którym poinformowano o dotkliwej karze finansowej dla Denisa Załęckiego. Pełną treść znajdziecie poniżej.

Oświadczenie CLOUT MMA ws. walki Daniel Omielańczuk – Denis Załęcki

“Świat freak-fightów to połączenie show i sportu. Wszystko, co dzieje się przed każdą z gal to elementy rozrywkowe. Zamknięcie się drzwi klatki oznacza rozpoczęcie prawdziwych zmagań sportowych. Ich reguły, często wymyślone specjalnie dla pojedynków freak-fightowych, są wyznaczane i egzekwowane przez profesjonalnych sędziów.

W specjalnych zasadach walki, które zostały zaakceptowane i podpisane w formie dodatkowego załącznika do umowy przez Denisa Załęckiego, znajdował się zapis o modyfikacji reguł na pojedynek z Danielem Omielańczukiem. Po ewentualnym drugim zamierzonym faulu ze strony Denisa Załęckiego zasady walki miały automatycznie przejść z boksu do MMA.

Sędzią głównym CLOUT MMA jest Piotr Jarosz, w samej walce Daniel Omielańczuk – Denis Załęcki sędzią klatkowym był Szymon Bońkowski. To arbitrzy z ogromnym doświadczeniem i wieloletnim stażem, a co za tym idzie – specjaliści w swojej dziedzinie.

Sędzia klatkowy uznał dwa faule ze strony Denisa Załęckiego jako intencjonalne. Na podstawie reguł ustalonych specjalnie dla tego zestawienia, doszło do zmiany formuły walki na MMA. Denis odmówił dalszego udziału w tym pojedynku po zmianie zasad, na co wcześniej sam przystał.

W związku z częściowym niewypełnieniem przez Denisa Załęckiego zapisów kontraktowych, organizacja CLOUT MMA postanowiła o pomniejszeniu wynagrodzenia zawodnika o 50 tysięcy złotych. 

Sędziowie CLOUT MMA są profesjonalistami z dużym doświadczeniem, także na arenie międzynarodowej. Każdy z arbitrów zasługuje na szacunek. W przypadku wątpliwości, co do słuszności werdyktu, wszystkim zawodnikom przysługuje prawo do złożenia protestu po spełnieniu odpowiednich warunków w przeciągu 48 godzin od zakończenia walki. Mimo zapowiedzi Denisa Załęckiego, protest nie wpłynął do organizacji CLOUT MMA.”

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
109
7
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Elaniarz Trń
Elaniarz Trń
8 miesięcy temu

Ja bym temu burakowi nawet złotówki nie dał i kazał spiepszac

Elaniarz Trń
Elaniarz Trń
8 miesięcy temu

Poszedł wont buraku

Tomasz
Tomasz
8 miesięcy temu

Czyli dostanie 950?

Dariusz
Dariusz
8 miesięcy temu

Oby zrobili jak zapowiadaja.I tutaj kwotanie ma znaczenia .Wazne jest po pierwsze ze organizacja staje mutem za sedziami a oo drugie ze w oswiadczeniu wystepuje zapis o ukaraniu zawodnika .Denisek nie bedzie zadowolony😂oj bedzie foch .

Baron
Baron
8 miesięcy temu

Dajcie mu 60zl

Jarek
Jarek
8 miesięcy temu

Co najmniej połowę powinni zabrać jak nie 3/4

WIDEO