Poniedziałek, 4 Marca, 2024

Duży awans Tsarukyana w rankingu UFC. Przeskoczył Mateusza Gamrota!

Fot. YouTube
Opublikowane 6 grudnia 2023, 10:21
przez Jakub Hryniewicz
0
1
Brak komentarzy

Organizacja UFC zaktualizowała rankingi po ubiegłotygodniowej gali. Jak można było się spodziewać, Arman Tsarukyan zaliczył duży awans.

Obaj zawodnicy stoczyli ze sobą twarde starcie przed kilkunastoma miesiącami. W walce wieczoru jednej z gal UFC w kompleksie Apex Mateusz Gamrot wygrał jednogłośną decyzją sędziów. Z werdyktem oczywiście nie zgadzał się „Ahalkalakets”, dla którego była to druga porażka w organizacji.

Sprawdź kurs w STS

1 660 zł na start w STS! Największy polski bukmacher. Załóż konto i oglądaj wszystkie gale UFC!
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Tsarukyan szybko się po tym podniósł i już w kolejnym pojedynku zwyciężył jednogłośną decyzją sędziów. W czerwcu w 3. rundzie znokautował Joaquima Silvę, a w ubiegłym tygodniu w zaledwie 64 sekundy skończył Beneila Dariusha.

Oczywiście Arman po walce zaznaczył, że teraz interesuje go pojedynek mistrzowski i rewanż z Islamem Makhachevem, na co jednak musi poczekać. Tsarukyan często pojawia się w zagranicznych mediach branżowych ze swoimi wypowiedziami na temat innych zawodników.

Tsarukyan przeskoczył Gamrota w rankingu

To w połączeniu z ostatnim spektakularnym zwycięstwem nad Dariushem musiało przełożyć się na duży awans Ormianina w najnowszym rankingu kategorii lekkiej. „Ahalkalakets” przed galą w Teksasie zajmował 8. lokatę, ale po KO na Amerykaninie wskoczył do czołowej piątki! Tym samym przeskoczył Mateusza Gamrota i Michaela Chandlera, którzy wedle niektórych doniesień mogą zmierzyć się ze sobą w przyszłym roku.

Sam Polak też zaliczył minimalny awans. Wynikł on ze spadku Beneila Dariusha, który po brutalnych przegranych z Tsarukyanem i Oliveirą spadł o 3 oczka na 7. pozycję. „Gamer” obecnie zajmuje 6. miejsce.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO