Wtorek, 27 Lutego, 2024

Masternak przegrał walkę o pas WBO! Szokujące zakończenie walki [WIDEO]

Opublikowane 10 grudnia 2023, 22:53
przez Jakub Hryniewicz
5
5
4 komentarze

Właśnie zakończyła się walka wieczoru pięściarskiej gali w Bournemouth. Mateusz Masternak zmierzył się z Chrisem Billam-Smithem o pas WBO w kategorii junior ciężkiej!

Anglik, przed tą walką mógł poszczycić się rekordem 18-1-0. W swoim ostatnim pojedynku większościową decyzją sędziów pokonał znanego polskim kibicom Lawrence’a Okolie. Chris Billam-Smith aż 12 swoich pojedynków zwyciężał przez KO.

Starszy o 3 lata od mistrza „Master” zdecydowanie przeważał nad rywalem doświadczeniem. Polski pięściarz wchodził do ringu na 53. zawodowe starcie. W całej karierze wygrywał aż 47-krotnie, z czego 31 razy nokautował oponentów. Masternak w swoich ostatnich występach notował wygrane nad Xhoxhajem oraz niepokonanym Jasonem Whateleyem.

Sprawdź kurs w Superbet

3 754 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Masternak vs Billam-Smith – RELACJA

RUNDA 1

Billam-Smith zaczął od mocnych ciosów na korpus, Masternak skupił się na lewym prostym na głowę Anglika. Rozbija gardę przeciwnika Polak, nisko schyla się pod jego ciosami mistrz WBO. Niezła seria „Mastera” na tułów i głowę, od razu ogryzł mu się mistrz. Dużo lewych prostych Billam-Smitha na tułów i głowę, dobrze odpowiada Polak. Dobry prosty Mateusza i schował się za ciasną gardą.

RUNDA 2

Billam-Smith szybko ruszył z ciosami spychającymi Mateusza na liny. Zaraz bije lewym prostym „Master”. Mocny lewy sierp mistrza, ale zaraz Masternak odpowiedział swoim sierpem! Klinczuje Polak, aktywnie bije i trafił prawym krzyżowym. Trafia „Master” z kolejną serią lewy-prawy, Billam-Smith zraz odpowiada pressingiem. Sięgnął prawy jab Masternaka! Anglik natychmiast wiąże się z Polakiem w klinczu, ten wywiera presję na mistrzu. Dobrze bije kombinacją lewy-prawy Polak.

RUNDA 3

Mistrz rozpoczął od kilku prostych, ale zaraz Masternak wyprowadził swoje. Wyprzedza rywala ciosem na szczękę „Master”, celnie bije w klinczu i aktywnie krąży wokół Billam-Smitha. Ten nie pozostaje bierny, ale natychmiast kontruje go Polak. Atakuje „na schaby” Anglik. Lewy na lewy w wymianie, przycelował Mateusz Masternak prawym sierpem, ale niestety przestrzelił. Kapitalna seria bodaj 5-6 ciosów Masternaka, mistrz natychmiast odpowiedział, ale zaraz „Master” znów bije mocnymi ciosami!

RUNDA 4

Masternak zaczął lewym prostym, ale związał go w klinczu rywal. Krótkie haki na tułów w wykonaniu Billam-Smitha, ale Polak nie pozostaje bierny. Unika ciosów „Master”, trafił Anglik prawym sierpem na gardę. Kapitalny lewy-prawy Masternaka, ale kontruje go po klinczu prawym w klinczu mistrz. Świetny prawy „Mastera”, lecą kolejne ciosy Mateusza. Celne lewe w ostatnich sekundach i jeszcze prawy sierp Polaka.

RUNDA 5

Billam-Smith od razu ruszył do przodu, ale Masternak ogryza się lewym prostym i prawym. Ruchliwy jest Polak, który celuje też w korpus Anglika. Kolejna wymiana dla Mateusza, który był szybszy od mistrza. Billam-Smith zaczyna się zamykać, „Master” kapitalnie trafia prawym, a zaraz lewym i prawym. Podkręcił tempo Polak, ale przestrzela z naładowanym sierpem.

RUNDA 6

Masternak dobrze stopuje mistrza lewym prostym. Dobra kombinacja na tułów w wykonaniu Polaka. Skuteczne jaby Mateusza, który dobrze czuje dystans. Dobra chwila Billam-Smitha, ale Masternak zaraz odpowiedział prawym na szczękę. Nie trafił prawym, ale siadł lewy podbródek w wykonaniu „Mastera”. Kilka czystych ciosów Billam-Smith, ale zaraz znakomicie odpowiedział prawym sierpem Polak.

RUNDA 7

Billam-Smith atakuje, dużo klinczu w początkowej fazie rundy i sporo ciosów na żebra. Świetna kombinacja Masternaka, czysto siadają ciosy Polaka. Mistrz WBO rozciął „Mastera”, który szybko bije w krótkim dystansie. Szybko atakuje po klinczach Anglik, obija tułów Polaka.

Sędzia zakończył walkę po 7. rundzie! Mateusz Masternak nie wyszedł do 8. rundy z powodu kontuzji!

Wynik walki: Chris Billam-Smith wygrał przez TKO!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
5
5
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Masternak zrozpaczony po przegranej w walce o pas. „Chce mi się płakać…” [WIDEO] – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
2 miesięcy temu

[…] Po 7. odsłonach walki o pas WBO wszyscy odnosili wrażenie, że Polak jest na najlepszej drodze do wygranej. Prezentowana punktacja widzów wskazywała, że Masternak zdecydowanie prowadzi. Niestety jednak doszło do szokującego zakończenia. Mateusz nie był w stanie wyjść do 8 rundy, a Billam-Smith zwyciężył w walce i obronił tytuł. […]

trackback
Billam-Smith wiedział o kontuzji Masternaka? Błyskawiczna odpowiedź Polaka! Chce rewanżu o pas WBO! – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
2 miesięcy temu

[…] Wszyscy obserwujący zgodnie twierdzili, że po 7. odsłonach to właśnie Mateusz prowadzi na kartach punktowych. Niestety jednak doszło do szokującego zakończenia. „Master” nie był w stanie wyjść do 8 rundy, a Billam-Smith zwyciężył w walce i obronił tytuł. […]

trackback
Błąd angielskich lekarzy! Poważnie kontuzjowany Masternak przejdzie operację? – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
2 miesięcy temu

[…] Masternak prowadził na kartach po 7 rundach oddając zaledwie dwie odsłony championowi. Koniec końców jednak Mateusz opuszczał Wyspy na tarczy – w wyniku urazu nie wrócił na 8. z 12. części, a Billam-Smith wygrał przez TKO. […]

trackback
Masternak odpowiedział na kpiny „Diablo” po przegranej. Dojdzie do walki?! – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
27 dni temu

[…] Popularny „Master” był na dobrej drodze do zwycięstwa i w oczach obserwatorów wygrywał na kartach punktowych. W przerwie po 7. odsłonie doszło jednak do niespodziewanego obrotu sprawy: Masternak nie był w stanie kontynuować walki z powodu kontuzji, przez co Anglik wygrał przez TKO. […]