Piątek, 19 Lipca, 2024

Kibice Lecha Poznań zajmą się nastoletnimi gangami! Uszol zapewnia, że będzie porządek!

Fot. YouTube/Facebook
Opublikowane 24 stycznia 2024, 15:56
przez Przemek Krautz
365
15
29 komentarzy

Od kilku dni cała Polska mówiło o skandalicznych wydarzeniach, do których miało dochodzić w jednym z poznańskich centrów handlowych. Kibice postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zadbać o porządek.

Posnania to jedna z największych galerii w Polsce. Przez lata można było usłyszeć o skandalicznych zdarzeniach m.in. z udziałem Romów. Jednym z najgłośniejszych była bójka około 50 osób, a na miejscu musiało zjawić się 11 radiowozów. Teraz całą uwagę skupiają na sobie nastoletnie grupy.

Lokalne media nagłośniły aferę poprzez social media. Na Instagramie poznan_moment zaczęły pojawiać się historie pracowników czy poszkodowanych klientów, którzy byli zaczepianie przez agresywnych nastolatków.

Nieletni często pod wpływem alkoholu i narkotyków atakowali, obrażali, grozili pałkami teleskopowymi czy gazem, a także okradali klientów z zakupów oraz żywności. Miały mieć miejsca nawet pobicia. Zaledwie w ciągu ostatniego tygodnia do poznańskiego Komisariatu Nowe Miasto wpłynęło w tej sprawie ponad 40 zgłoszeń, ale do teraz ani policja, ani zarząd galerii nie reagował w odpowiedni sposób.

Kibice Lecha Poznań biorą sprawy w swoje ręce

Kiedy jednak sprawa została nagłośniona, mieszkańcy Poznania postanowili zareagować. Na Facebooku pojawiło się wydarzenie “Polowanie na patusów drillowców”, w którym udział bierze już ponad 49 tysięcy osób, w tym m.in. “Peja”.

Internauci na bieżąco komentują całą sprawę, a nawet docierają do poszczególnych nastolatków i publikują ich social media. Stale pojawiają się kolejne nazwisko tak zwanych “drillowców”, którzy odpowiadają za ataki na terenie Posnani i w jej okolicach.

Działania postanowili podjąć także kibice Lecha Poznań. Kilka miesięcy temu zajęli się podobną sprawą Ukraińców, którzy w okolicach różnych galerii w grupach atakowali i obrażali Polaków. Na profilu Od kołyski aż po grób Lech Poznań pojawił się taki wpis:

Po tym jak jakiś czas temu poznańscy kibice Kolejorza przerwali zapędy ukraińskich chuliganów do panoszenia się po naszym mieście kolejny raz wzywani są do zrobienia porządku. Tym razem nie radzi sobie centrum handlowe Posnania a raczej ochrona tej galerii która pozwoliła kilkunastoosobowej grupie małolatów rządzić na terenie przez nich ochranianym.

– Ludzie przychodzący do tej galerii często są zaczepiani o pieniądze, papierosy i różne takie a gdy odmawiają to są opluwani, bici i straszeni. Myślę że gdyby galeria przelała całą miesięczną wypłatę dla firmy ochroniarskiej na konto kibiców Lecha Poznań to problem rozwiązany byłby szybko i skutecznie. Byliśmy często szkalowani w mediach a teraz szukają u nas pomocy w rozwiązywaniu problemów wychowawczych. Panie Jacku J. pan trenuje boks może rozwiąże pan problem?

Niedługo później pojawił się kolejny wpis – Polowanie trwa.

To nie wszystko, gdyż głos zabrał również “Uszol”, który jest legendą Lecha Poznan i byłem liderem bojówki. Na Facebooku napisał:

– Witam! Witam moich starych Krakerów, jak i wszystkich mieszkańców Poznania!!! Doszły mnie wczoraj słuchy, że wynikły jakieś problemiki w ,,naszej” Posnani!? Ale też dziś sygnalizowano mi, że niby ju‍ż po sprawie! Zatem nie będę dolewał oliwy do ognia.

– Zainteresowanym tylko oznajmię, że będę trzymał rękę na pulsie i sprawy Poznania, jak i jego mieszkańców nie są mi/nam obojętne. A zwłaszcza jeżeli rozchodzi się o ich bezpieczeństwo! Tym bardziej o bezpieczeństwo i komfort naszych dzieci!!! Niczego już nie chcę eskalować – zresztą jest już tyle inormacji, iż trza ,,oddzielać ziarno od plew”… Wiedzcie, tylko że nie pozwolimy na żaden terror i szykany! Możecie na nas liczyć, a my będziemy w gotowości! Pozdrawiam.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
365
15
Subscribe
Powiadom o
guest
29 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
5 miesięcy temu

Uszol? Jego era już dawno temu minęła, na Lechu nie jest aktywny chyba ponad 20 lat, co on ma tam do gadania? Natura nie znosi próżni – przychodzą młode wilki i przejmują terytorium. Śp. Rybak – niegdyś taka chuligańska persona i lider na Arce, a kilka lat temu młodzi chuligani Arki bez krzty szacunku podnieśli na niego ręke(jest nagranie w sieci). Life is brutal.

Chi
Chi
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Podnieśli rękę i dostali po głowie…

Paweł
Paweł
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Pozostań ignorantem w przestrzeni rodzinnej i między kolegami. W internecie się ośmieszasz.

Gdjj
Gdjj
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Ty przygłupie podnieśli rękę i dostali beczki i wstyd na całą Polskę. Uszol może nie jest już liderem kibiców Lecha ale to znacząca postać na tyle żeby jakiś małoletnich przygłupów pogonić spod galerii

Precel
Precel
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

No tak, podnieśli rękę na Zbyszka, ale też istotną kwestią jest co było dalej. Na wspomnianym przed Ciebie nagraniu Zbychu sam stawił im czoła (czyli było kilku na jednego), a gdy po paru minutach dobiegli jego koledzy to młoda Arka zerwała się z miejsca zdarzenia (to był bodajże teren siłowni Zbyszka, ale nie jestem pewien). Później przyszli z przeprosinami, żeby się pojednać.
Pozdrawiam

Szy
Szy
Reply to  Precel
5 miesięcy temu

Nie siłownia a Narodowy Stadion Rugby w Gdyni, ale młodzi się osrali Zbychu proponował im banda na bandę ale jajek nie znaleźli

Smiech
Smiech
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Zapomniałeś że dostali od niego wpi…ol dodać

Bartek
Bartek
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Podnieśli i dostali wpier*ol 😉

Last edited 5 miesięcy temu by Bartek
BaKaJoKo
BaKaJoKo
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Co z tego, że podnieśli jak rady Mu nie dali …. daremny jesteś koleś..

Kowalski
Kowalski
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

I Zbyniu pozamiatał nimi jak szmatami.. nie wypowiadaj się na tematy nie ze swojego miasta synku. Poza tym stara gwardia nie musi nic udowadniać bo swoje już zrobiła.

Byle kto
Byle kto
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Podnieśli i jak sie skończyło? Może wypowiadaj sie jak masz więcej informacji a nie tylko z internetu.

Pat
Pat
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Ku..a co ty pie…lisz … 14 łatki przejmują terytorium?

Arczi
Arczi
Reply to  Pat
5 miesięcy temu

Gimnaza jakąś pierdoli co w życiu za komputera nie odeszła. Dostaję liścia i po debilu

Piotrek
Piotrek
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

A co ty się udzielasz. Zbyszka zaatakowali i co się z nimi stało szedł do przodu i każdego rozwalał. Chyba jakieś kiepskie nagranie widziałeś. Może i Uszol nie jest aktywny już wiele lat ale szacunek i do gadania ma zawsze. Więc nie gadaj głupot jak nie jesteś w temacie. Tacy jak ty to w du… byli i gow… widzieli

Tomasz
Tomasz
Reply to  Piotrek
5 miesięcy temu

👏👏👏👏👍👍👍👍👍

Adam
Adam
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Podnieśli i dostali po gębie kilku od jednego “starego”

Carlos
Carlos
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

W nogach śpisz tyle ci powiem

Peter
Peter
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Podnieśli rękę i pokazał jaja rybak i pogonił cw…i

Gniew
Gniew
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

Czemu Tomasz?

Matusalem
Matusalem
Reply to  Tomasz
5 miesięcy temu

NA ZARZĄD, RĘKI NIE PODNOŚ… Tacy byli odważni, że w kilku (albo i w kilkunastu) wyszli na 1ego człowieka…

Leszek
Leszek
5 miesięcy temu

Dajcie im więcej dragów to napewno będzie normalnie i spokojnie. Najpierw to powinni się zająć tymi co sprzedają im dragi, a nie pieprzyć bo naćpana młodzież, ale ktoś im te dragi sprzedaje, i trzeba zacząć od nich.

Avi
Avi
5 miesięcy temu

Łapać tych pato z bananowych prze cofanych gnoi. Kiedyś był szacunek do starszych dziś go nie ma myślę że czas przywrócić pewne sprawy

Tomek
Tomek
5 miesięcy temu

Ekipa” Lech Poznań ” Szacuneczek i ukłony za pierwsze, jak i drugie przywrócenie porządku w waszym domu!!! Brawo 👏👏👏👏

Iruś
Iruś
5 miesięcy temu

W Białymstoku w galerii Jurowieckiej taka sama sytuacja się dzieję

Imię
Imię
Reply to  Iruś
5 miesięcy temu

Tak, sporo tych dzieciaków stoi pod galerią, ale to większość dzieciaki jakieś dziewczyny metalówy albo ciapate, lewicowe towarzystwo, pewnie dają w trzy dziury za szluga

Dominika
Dominika
5 miesięcy temu

Cos dobrego dla spoleczenstwa

Obserwator
Obserwator
5 miesięcy temu

Czyli jak widać kibice w roli policji zwalczają przestępców, a uszol jako “sztywny przestepca?” się dołącza, zamiast się cieszyć, że w Poznaniu jeszcze młodzi przestępcy się rodzą. No chyba, że dostali kibice za to pieniądze, to jeszcze zrozumiem.

Last edited 5 miesięcy temu by Obserwator
Stara gwardia
Stara gwardia
5 miesięcy temu

Używanie słowa gang w stosunku do tych pryszczy jest śmieszne. Ich tam może stać 20 przychodzi jeden Uszol czy inny konkretny zawodnik i nawet nie musi liścia wypłacać, bo dzieciarnia robi pod siebie i idzie grzecznie do domu.
20-30 lat temu ci pryszczaci chłopcy byliby na posyłki. Takie czasy, że jakichś gnojków na liścia nazywa się gangiem. Gangi to były na polskich ulicach w latach 90tych.

Głowa
Głowa
5 miesięcy temu

Ostatnio 4 takich srillowców minąłem wychodząc z marketu. Darli mordy, panoszyli się. Wystarczyło ich delikatnie opier**** i była cisza.