Niedziela, 26 Maja, 2024

KSW spadnie z pozycji europejskiego lidera? Konkurencja idzie po nowy rekord!

Fot. YouTube
Opublikowane 9 maja 2024, 10:34
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Oktagon MMA rozwija się w zawrotnym tempie i niedługo może być największym europejskim rywalem KSW, a nawet przebić polską organizację.

Czesko-słowacka federacja została założona w 2016, a jej właściciele mówią wprost, że ich celem jest pozycja lidera na kontynencie. W ubiegłym roku m.in. wystartował turniej, którego nagrody wyniosły łącznie milion euro, a dla zwycięzcy wyznaczono kwotę w wysokości 300 tysięcy euro.

Teraz Oktagon MMA rusza z podbojem kolejnych rynków. 12 października odbędzie się gala na stadionie Deutsche Bank Park we Frankfurcie. Na ten moment ogłoszono zaledwie trzech zawodników, w tym starcie Christiana Eckerlinera z Christianem Jungwirthem oraz walkę Maxa Cogi, a mimo to w pierwszym tygodniu sprzedano 30 tysięcy biletów!

Rekord KSW jest zagrożony i prawdopodobnie zostanie pobity. Podczas pierwszej gali na Stadionie Narodowym sprzedano łącznie 57 766 wejściówek, a w klatce zawalczyły największe gwiazdy organizacji.

Szef Oktagon MMA Ondrej Novotny przekazał, że spodziewa się wyników na poziomie około 65 tysięcy biletów. Duża różnica jest także w cenie. Na KSW 39 wejściówki kosztowały od 25 do nawet 2 500 złotych, natomiast na drugą edycję od 50 do 3000 złotych.

Ceny biletów na galę w Niemczech są znacznie wyższe. Najtańsze zaczynają się od około 124 złotych (29 euro) i sięgają aż 10 740 złotych (2 499 euro) za pakiet VIP Platinum.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO