(VIDEO) Niesamowita walka Zagłębia! Lechia wypuściła zwycięstwo z rąk

fot: YouTube
Opublikowane 30 kwietnia 2022, 19:29
0
0

Zagłębie Lubin zdołało odrobić straty i mimo przegrywania 0:2, ostatecznie zremisowało z Lechią Gdańsk 2:2. Zobacz najciekawsze sytuacji i bramki z meczu Zagłębie – Lechia.

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk składy wyjściowe

Na bramki w Lubinie nie trzeba było długo czekać. Kacper Sezonienko już w 7. minucie porwał się na samotną szarżę, a następnie posłał piłkę w głąb pola karnego Zagłębia. Tam niefortunnie interweniował Aleks Ławniczak, który wbił gola samobójczego.

Miedziowi mogli wyrównać w 22. minucie. Wtedy świetną paradą popisał się jednak Dusan Kuciak. Cała akcja sama w sobie była bardzo dziwna i niewiele brakowało, a jeden z graczy Zagłębia zaliczyłby asystę…leżąc.

Dziesięć minut później już w znacznie klarowniejszej sytuacji Chodyna posłał piłkę do Erika Daniela, lecz ten nie zdołał skierować jej do bramki Lechii.

Co nie udało się Miedziowym, udało się gdańszczanom i to już dwie minuty później. Ceesay posłał piłkę do Flavio Paixao, a ten już załatwił resztę.

Portugalczyk mógł jeszcze podwyższyć prowadzenie swojego zespołu, ale w 44. minucie trafił tylko w słupek.

W drugiej połowie inicjatywę starało się przejąć Zagłębie. W 63. minucie niewiele brakowało, a po główce Filipa Starzyńskiego Miedziowi cieszyliby się z gola.

Gospodarze dopięli swego w 68. minucie. Wtedy najpierw główkował Dolezal, a jego próbę świetnie wybronił Kuciak, lecz kilka sekund później przy strzale Patryka Szysza miał już niewiele do powiedzenia.

Atmosfera w Lubinie zaczęła robić się coraz bardziej gorąca, co odczuł Piotr Stokowiec, który w 72. minucie obejrzał czerwoną kartkę i musiał udać się do szatni.

To jednak nie podcięło skrzydeł Miedziowym, którzy dziesięć minut później cieszyli się z wyrównującej bramki! Jej autorem został Filip Starzyński, do którego podawał Szysz.

Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 2:2 (0:2)
Bramki: 68′ Szysz, 82′ Starzyński
7′ Ławniczak (sam.), 34′ Paixao

Zagłębie Lubin w następnej kolejce zmierzy się z Radomiakiem Radom. Lechia Gdańsk podejmie u siebie Stal Mielec.