Przed meczem Pucharu Polski policjanci skontrolowali kibiców Cracovii. Znaleziono kokainę, noże, pistolet pneumatyczny na metalowe kulki.

0
fot. Policja.pl
fot. Policja.pl

W piątek 24 lipca w finale Pucharu Polski zmierzyła się drużyna Cracovii Kraków z Lechią Gdańsk. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym meczu o wyniku rozstrzygnęła dogrywka. W 117 minucie Mateusz Wdowiak dał prowadzenie Cracovii na 3:2. Na trybunach z obu stron nie zabrakło wymiany uprzejmości. Obie drużyny zaprezentowały oprawy oraz odpaliły pirotechnikę.

Jak czytamy w komunikacie Policji – z uwagi na informacje dotyczące możliwych zakłóceń porządku na meczu Lublinie, funkcjonariusze skontrolowali kibiców wyjeżdżających z Krakowa. Niektórzy kibice a raczej kibole zabrali na mecz niedozwolone i niebezpieczne przedmioty.

24 lipca o godz. 13:44. policjanci z Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Krakowie wspólnie z policjantami Oddziału Prewencji i Nieetatowego Pododdziału Prewencji z Krakowa oraz Komisariatu Autostradowego na MOP-ie w Stanisławicach przy autostradzie A4 skontrolowali 54 samochody osobowe, w których ujawniono i zabezpieczono niebezpieczne przedmioty w postaci: 2 karczowników, 4 rac, petardy hukowej, 8 pojemników z gazem pieprzowym o pojemności ok. 1 l, stylu od kilofa, pistoletu pneumatyczny na metalowe kulki oraz noża typu butterfly.

fot. policja.pl

Wylegitymowano 161 osób. W trakcie czynności zatrzymano 22 -latka ze Skawiny, który posiadał przy sobie środki odurzające w postaci kokainy oraz 26-latka z Krakowa poszukiwanego do ustalenia miejsca pobytu. Ponadto w toku dalszych czynności zatrzymano 26-latka bez stałego miejsca zamieszkania, który w wynajętym samochodzie dostawczym przewoził … wyroby pirotechniczne w postaci 63 rac i 72 petard, sektorówkę, karczownik, pałkę teleskopową, megafon, pojemnik z gazem pieprzowym oraz 15 sztuk bluz z emblematami klubu sportowego.

Mężczyzna poddał się dobrowolnie karze i został ukarany grzywną w kwocie 3000 zł. Pozostalych zatrzymanych również zwolniono i wystawiono im wezwania na przesłuchanie.

Przeczytaj również:

Źródło: Facebook Małopolska Policja

0 0 głosuj
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
Zobacz wszystkie