Robert Kubica 14 w kwalifikacjach DTM: „Szkoda, że straciłem pozycje przez problem, ale jesteśmy tu by się uczyć”.

fot. twitter/@TeamORLEN
Opublikowane 1 sierpnia 2020, 12:17
przez Kuba Olas
0
0
Brak komentarzy
fot. twitter/@TeamORLEN

Robert Kubica zakończył kwalifikacje z czternastą pozycją. Nie jest to najlepszy wynik, biorąc pod uwagę trening w którym Polak bił się o czołowe pozycje. Jako przyczynę podawane są problemy techniczne i brak doświadczenia.

Po wyścigu Polak udzielił wywiadu dla Cezarego Gutowskiego i ran.de:

„Dotychczas nie było łatwo i w wyścigu będzie jeszcze bardziej skomplikowanie. W treningu były mokre warunki, co nie było złe. Potem na kwalifikacje tor przesychał, co przy braku doświadczenia nie jest łatwe. Opony niszczyły się dość szybko, co utrudniało sprawę i miałem tylko jedno okrążenie na wykręcenie najlepszego czasu. Niestety na drugim komplecie miałem problem ze skrzynią biegów i straciłem dużo czasu. Szkoda, że straciłem pozycje przez problem, ale jesteśmy tu by się uczyć”

Kubica wyjaśnił pogorszenie jego czasów na okrążeniach w kwalifikacjach

”Tor wysechł. Gdy rano padało, to przez całą sesję kręciłem się wokół 1. pozycji. W kwalifikacjach było sucho, więc zrobiło się trudniej. Jeden komplet opon wystarczał tak naprawdę na 1 szybkie kółko.

Zawodnik ART team ORLEN podkreśla też problemy z autem które przeszkodziły w wykręceniu dobrego czasu.

„Na 2 komplecie nowych opon szło całkiem nieźle, choć nie rewelacyjnie, bo mało wiem, jak tu wszystko działa. Mieliśmy problem. Wyszedłem z 15. zakrętu i nie zmieniało mi biegów. Dopiero po kilkuset metrach zaczęły wchodzić, ale straciłem sporo czasu. Straciłem też DRS…”

źródła: ran.de / powrotroberta.pl / [email protected]

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments