Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

101 lat Jagiellonii Białystok. Kibice odpalili setki rac! (Film)

Jagiellonia
fot. facebook Jagiellonia Białystok, materiały prasowe
Opublikowane 15 stycznia 2021, 18:15
przez Dariusz Oles
0
0
Brak komentarzy

Może to nie jest okrągła rocznica, ale dla kibica to akurat najmniej istotna rzecz, przy okazji świętowania daty powstania swojego klubu. Nie inaczej było w Białymstoku, gdzie fani odpalili setki rac z okazji 101.rocznicy utworzenia Jagiellonii. 

Kibice zebrali się w okolicach Ronda Lussy, Alei Piłsudskiego oraz ulicy Branickiego, pałacowej, warszawskiej, słonimskiej, gdzie o godzinie 19:20, odpalili środki pirotechniczne. Według wstępnych ustaleń policji, racowisko ściągnęło ok. 800 fanów Jagi. 

To już drugi raz, kiedy stowarzyszenie kibiców Dzieci Białegostoku, w taki sposób uczciło rocznicę powstania klubu. Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce rok temu, kiedy to Jagiellonia Białystok obchodziła setną rocznicę. Adam Tołoczko ze stowarzyszenia zapewnił, że taka forma uczczenia narodzin klubu stanie się tradycją.

Jagiellonia Białystok powstała 20 maja 1920 roku. Pierwsza nazwa klubu z Podlasia to WKS 42 Pułk Piechoty Białystok. Człon „Jagiellonia” pierwszy raz pojawił się w 1932 roku. Największymi sukcesami klubu są dwa wicemistrzostwa Polski zdobyte w sezonach 2016/17 i 2017/18.  

Źródło: sport.tv.pl / stadionowioprawcy.net

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments