Czwartek, 18 Kwietnia, 2024

Kibice w Holandii zrobili “wjazd z bramą” w czasie lockdownu! Interweniowała policja. [WIDEO]

Kibice ADO w Waalwijk
fot. Kibice ADO Den Haag w Waalwijk, screenshot @BD_RKCWaalwijk
Opublikowane 15 stycznia 2021, 21:48
przez Dariusz Oles
0
0
Brak komentarzy

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas 15. kolejki holenderskiej Eredivisie. Chwilę przed rozpoczęciem meczu RKC Waalwijk – ADO Den Haag, na stadionie pojawili się fani… przyjezdnych. W odwiedzinach kibiców nie byłoby nic dziwnego, gdyby nie fakt, że w Holandii w dalszym ciągu na stadiony wejść nie można.

W Holandii, podobnie jak w Polsce, stadiony od dłuższego czasu zamknięte są na kłódkę. Ma to oczywiście związek z panującą pandemią. Holenderski Premier już kilkukrotnie przesuwał termin otwarcia obiektów dla fanów i wszystko wskazuje na to, że przez najbliższy czas nic się nie zmieni. W jeszcze gorszej sytuacji są wyjazdowicze, którzy na otwarte sektory będą czekać najdłużej.

Sytuację we własne ręce postanowili wziąć fani ADO Den Haag, którzy nic nie robiąc sobie z zakazów przybyli do Waalwijk. A że mecz “na zakazie” zawsze dostarcza trochę emocji, można było w ciemno założyć, że dojdzie do ciekawych zdarzeń.

Kilkanaście minut przed pierwszym gwizdkiem, kilkunastu kibicom udało się wtargnąć na stadion, pomimo iż obiekt zabezpieczony był przez ochronę i będąca po drugiej stronie stadionu policję. Fani z Hagi wykorzystując zamieszanie, zdołali kilkoma okrzykami zmobilizować zawodników do walki. Cała akcja nie trwała zbyt długo, ponieważ wokół miejsca zdarzenia zaczęły gromadzić się dodatkowe służby, co zmusiło fanów do ewakuacji. W międzyczasie odpalono race, które wylądowały na murawie.

Race i fajerwerki odpallili również fani, którym nie udało wejść się na stadion.

Cała sytuacja pozytywnie wpłynęła na piłkarzy, którzy po serii porażek zdobyli w końcu trzy punkty.

Źródło: twitter

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments