Czwartek, 2 Maja, 2024

Kibice Stali Mielec ze specjalną akcją dla Ukrainy! Relacja z meczu Stal – Jagiellonia

fot: YouTube
Opublikowane 4 marca 2022, 19:51
0
0

Stal Mielec zremisowała 1:1 na własnym boisku Jagiellonii Białystok. Podopieczni Adama Majewskiego zdołali wyrównać stan rywalizacji w samej końcówce spotkania.

Składy wyjściowe Stali i Jagiellonii:

W Mielcu działo się już od pierwszych minut spotkania. Bojan Nastić pognał lewą flanką i dorzucił piłkę do Filipa Piszczka, który stanął przed okazją zdobycia debiutanckiego gola dla Jagiellonii.

Kilka minut później rękawice pełne pracy miał Zlatan Alomerović. Golkiper Jagiellonii obronił strzał Macieja Domańskiego. Kilka sekund potem do wrzutki z narożnika najwyżej wyskoczył Mateusz Matras, ale jego uderzenie minęło słupek bramki białostoczan.

W 9. minucie spotkania bramkę mógł zawalić Rafał Strączek. Golkiper Stali wdał się w drybling i stracił futbolówkę. Przed szansą na zdobycie bramki stanął Martin Pospisil, lecz zamiast strzelać, poczekał i ostatecznie jego próbę zblokował bramkarz gospodarzy.

W międzyczasie kibice Stali Mielec zaprezentowali specjalną oprawę wspierającą Ukrainę.

Piłkarze zafundowali kibicom bardzo intensywny pierwszy kwadrans, lecz potem nieco spuścili z tonu. Wydawało się, że bramka to tylko kwestia czasu, ale ostatecznie w pierwszej odsłonie spotkania utrzymał się bezbramkowy remis.

Gol padł szybko po zmianie stron. Już w 48. minucie Bojan Nastić dorzucił piłkę z rzutu wolnego w pole karne Stali, a tam najlepiej odnalazł się Miłosz Matysik, który głową skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Rafała Strączka.

Prowadzenie Jagiellonii podwyższyć mógł jeszcze Przemysław Mystkowski. Taras Romańczuk posłał piłkę w pole karne Stali. Minął się z nią Piszczek, ale dopaść do niej zdołał właśnie Mystkowski. Zawodnik Dumy Podlasia jednak fatalnie przestrzelił.

Swój debiut w Ekstraklasie zaliczył w tym meczu Narek Grigorjan. Armeńczyk mógł wpisać się na listę strzelców w 76. minucie spotkania, lecz piłka po jego uderzeniu z woleja minęła słupek bramki strzeżonej przez Strączka.

Stal Mielec najlepsza okazję do wyrównania stanu rywalizacji miała w 84. minucie. To właśnie wtedy Dawid Kort przymierzył z rzutu karnego i trafił wprost w poprzeczkę bramki Jagiellonii!

Podopieczni Adama Majewkiego w końcu dopięli swego. Mateusz Matras przyjął piłkę po dośrodkowaniu w pole karne Dumy Podlasia i wyłożył ją Konradowi Wrzesińskiemu. Ten strzelił pomiędzy defensorami i pokonał Zlatana Alomerovicia.

Stal Mielec – Jagiellonia Białystok 1:1 (0:0)
Bramki: 90′ Wrzesiński – 48′ Matysik

W przyszłej kolejce Stal Mielec zagra na wyjeździe z Rakowem Częstochowa. Jagiellonia Białystok podejmie u siebie Wisłę Płock.