Tyle Gareth Bale będzie zarabiał w MLS! Znaczna obniżka względem pensji z Realu

fot: YouTube
Opublikowane 27 czerwca 2022, 12:51
przez Jakub Barabasz
0
0
Brak komentarzy

Gareth Bale został nowym zawodnikiem Los Angeles FC. Walijczyk w MLS nie zarobi jednak fortuny. Jego pensja będzie znacznie niższa niż ta, jaką otrzymywał w Realu Madryt.

32-latek przeszedł do Los Angeles FC na zasadzie wolnego transferu po wygaśnięciu jego umowy z Realem Madryt. Bale miał kilka innych propozycji w tym możliwość gry w walijskim Cardiff City, które gra w Championship.

Gareth ostatecznie postawił na MLS i wybrał ofertę z klubu Los Angeles FC. Chociaż większości kibiców wydawało się, że Walijczyk przeszedł tam ze względu na wysokie zarobki, to jednak prawda jest inna.

Gareth Bale nie będzie bowiem wliczany do „Designated Players”. Wszystko ze względu na przepisy ligi MLS, które przewidują maksymalnie trzech takich zawodników w każdym z zespołów.

W Los Angeles FC status gwiazd posiadają Carlos Vela, Brian Rodriguez, oraz podpisany w czerwcu Giorgio Chiellini. Gareth Bale będzie więc zarabiał niewielkie pieniądze w porównaniu z tym, co otrzymywał w ekipie Królewskich.

„The Athletic” podało do informacji publicznej, że pensja Walijczyka będzie wynosić 1,6 miliona dolarów (1,5 mln euro). Dla porównania w Realu Madryt inkasował…35 milionów dolarów (33 mln euro) za rok gry! Co prawda od tej kwoty musiał odprowadzać jeszcze podatek, niemniej jednak obniżka pensji i tak jest znaczna.

Gareth Bale mógł trafić także do innego zespołu z MLS. Mowa tu o D.C United. Walijczyk postawił jednak na Los Angeles, ponieważ podobno bardzo zauroczył się tym miastem.

Źródło: The Athletic

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments