Piątek, 19 Lipca, 2024

Jest oficjalne oświadczenie Prime MMA! Wiemy co z walką Normana Parke!

Fot. YouTube
Opublikowane 25 listopada 2022, 16:21
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Kibice przez ostatnie dni na social mediach zasypywali federację pytaniami o walkę Normana Parkę. W końcu Prime Show MMA wydało oficjalne oświadczenie.

Jednym z najbardziej wyczekiwanych przez fanów zestawieniem sobotniej gali był pojedynek Normana Parke z Adamem Oknińskim. Mieli oni zawalczyć w formule MMA, jednak kilka dni wcześniej doszło do sporego zamieszania i “Stormin” wycofał się ze starcia.

Irlandczyk na swoich social mediach dwukrotnie potwierdził, że wycofuje się z walki i zostaje ona odwołana. Wszystko ze względu na wagę przeciwnika. Były zawodnik KSW zapewniał, że umawiał się na to, iż Adam Okniński będzie ważył maksymalnie 100 kilogramów w dniu walki, a nie dzień wcześniej podczas oficjalnego ważenia.

Rywal oraz szef federacji twierdzą natomiast, że warunki umowy były inny i limit 100 kilogramów miał zostać wypełniony podczas oficjalnego sprawdzania wagi, które odbywa się jeszcze przed ceremonią dla kibiców.

Oświadczenie w sprawie walki Normana Parke!

Wcześniej już nie raz dochodziło do sytuacji, że Irlandczyk kilka dni przed galą ogłaszał, że wycofuje się z pojedynku. Kibice więc nie byli pewni, czy wierzyć jego wpisom, czy też czekać do gali. Na social mediach federacji pojawiło się wiele zapytań, a Prime Show MMA zapowiedziało, że pojawi się oficjalne oświadczenie.

Teraz sprawa została wyjaśniona i wiemy, że niestety do pojedynku nie dojdzie, a Norman Parke rzeczywiście wycofał się z walki kilka dni przed galą.

Federacja na swoich social mediach w oficjalnym oświadczeniu przekazała:

– Federacja Prime Show MMA informuje, iż Norman Parke nie stoczy walki z Adamem Oknińskim na zbliżającej się gali PRIME 4: Królestwo. Zawodnik mimo wynegocjowanego i podpisanego kontraktu postanowił na 2 dni przed walką wymusić nowe, korzystniejsze dla siebie warunki umowy. Federacja Prime Show MM dołożyła wszelkich starań, żeby występ Normana znalazł swój finał na gali PRIME 4: Królestwo.

– Niestety próby porozumienia się z zawodnikiem nie doszły do skutku, albowiem Norman, wraz z upływem czasu, mnożył swoje żądania, czyniąc osiągnięcie konsensusu niemożliwym. Norman Parke odmówił wywiązania się z zawartej umowy, za co zostanie pociągnięty do odpowiedzialności finansowej zgodnie z zapisami kontraktowymi.

Federacja nie mogąc sobie pozwolić na uleganie niezgodnym z zapisami umownymi naciskom, a jednocześnie pragnąc zrekompensować niniejsze wydarzenia kibicom, znalazła godne zastępstwo Normana, o którym dowiecie się Państwo W czasie oficjalnego ważenia.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments