Denis o kopnięciach w walce bokserskiej: „Zadziałałem instynktownie. Nie wierzę, że nigdy nie zrobiliście czegoś, nie umiejąc tego logicznie wytłumaczyć”

Fot. YouTube
Opublikowane 13 kwietnia 2023, 14:42
przez Przemek Krautz
8
50
2 komentarze

Denis „Bad Boy” Załęcki zabrał głos w sprawie dyskwalifikacji w ostatnim pojedynku, który przegrał podczas gali High League 6.

Zawodnik z Torunia ma za sobą drugą porażkę z rzędu. Tym razem przegrał starcie bokserskie z Pawłem Tyburskim. Już w pierwszej odsłonie zaczął kopać rywala, czym złamał zasady. Najpierw wyprowadził kolano, a następnie frontkicka, po którym sędzia przerwał walkę.

Denis o dyskwalifikacji

Miesiąc po walce Denis zabrał głos. Wyjaśnił, że przeszedł operację kontuzjowanego nogi, z którą miał problem od dłuższego czasu. Jak się okazało, nie było to jedynie zerwane więzadło, ale również zniszczona łąkotka. Teraz czego go kilkumiesięczna przerwa.

– Widzę, że niektóre rzeczy są jeszcze dla niektórych mało zrozumiałe. Nie wyszedłem do walki z rozwaloną nogą. Przed walką miałem rehabilitacje i informacje od 2 lekarzy, że z nogą jest ok i mogę wyjść do walki. Federacja po ostatniej walce NIE DOPUŚCIŁABY mnie do walki bez zgody lekarza. Niestety podczas walki, pozornie wyleczona noga nie wytrzymała i więzadło poszło. Jak się okazało dziś na stole operacyjnym nie tylko więzadło, a również łąkotka. A Ci, co sobie gadają, że wyszedłem po hajs z rozwaloną nogą, to niech się pukną w ich głupie łby i zastanowią, czy federacja wyłożyłaby tyle pieniędzy na wypłaty dla zawodników, nie mając potwierdzenia, że wszystko jest ok.

Odniósł się również do kopnięć i dyskwalifikacji. Przyznał, że zadziałał instynktownie, będąc świadomym tego, że odnowiła się jego kontuzja, przez którą w każdej chwili może przegrać pojedynek:

A czemu zacząłem kopać? Nie wiem sam, nie mam na to wytłumaczenia, które was zadowoli. Czując ból w nodze i wiedząc, co mnie czeka, chyba po prostu zadziałałem instynktownie i zrobiłem głupotę, za którą już kilka razy przeprosiłem i nie zamierzam więcej wałkować tego tematu. Nie wierzę, że nigdy nie zrobiliście czegoś, nie umiejąc tego logicznie wytłumaczyć. Ludzie popełniają błędy, a sztuką jest się do nich przyznać. Ja to w 100% biorę na klatę i tyle w temacie.

Źródło: Instagram

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
8
50
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Malowany
Malowany
1 miesiąc temu

Sztywny bez zasad 🥲

omoplata
omoplata
1 miesiąc temu

Zrobiłem w życiu wiele rzeczy, ktorych nie umiem racjonalnie wytłumaczyć. Pomimo to, nigdy nie kopnąłem w walce bokserskiej, nie obaliłem w walce stojkowej itd.. Jestem zwyklym sportowcem, a nie super prawilniakiem z zasadami, moze dlatego:).

WIDEO