Skandal podczas fety Rakowa! Wulgarna przyśpiewka o prezydencie miasta [VIDEO]

fot. Twitter
Opublikowane 8 maja 2023, 15:32
przez Jakub Hryniewicz
0
1
Brak komentarzy

W ostatni weekend wyjaśniło się, kto sięgnął po mistrzostwo PKO BP Ekstraklasy. Po raz pierwszy w historii tytuł zdobyła drużyna Rakowa Częstochowa, a równie głośno mówi się o karygodnym zachowaniu jednego z piłkarzy.

Ostatni tydzień nie był najlepszym w wykonaniu „Medalików”. Ekipa spod Jasnej Góry we wtorkowe popołudnie przegrali w finale Pucharu Polski z Legią Warszawa, choć dopiero po konkursie rzutów karnych. Wczoraj z kolei zaliczyli porażkę 1:0 na wyjeździe w spotkaniu z Koroną Kielce.

Kilka godzin później zaczęto otwierać szampany. „Wojskowi” przegrali w Szczecinie z Pogonią, zamykając sobie tym samym jakąkolwiek możliwość dogonienia liderującego Rakowa Częstochowa. Pięknie domknęła się w ten sposób legenda Marka Papszuna, który w 7 lat doprowadził swoją drużynę od II ligi aż na sam szczyt i historyczne, pierwsze mistrzostwo Polski.

Wieczorem rozpoczęła się wielka feta, podczas której doszło do skandalicznego zachowania. Vladislavs Gutkovskis poprzez megafon zaintonował przyśpiewkę obrażającą prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka.

Klub i piłkarze od dawna domagają się od władz miasta nowego stadionu. Ten, na którym obecnie rozgrywają mecze nie spełnia wymogów UEFA, co oczywiście oznacza rozgrywanie meczów w europejskich pucharach na wyjeździe. Raków Częstochowa jako mistrz będzie oczywiście walczył w eliminacjach do Champions League.

Swoje trzy grosze dorzucił też środkowy obrońca „Medalików”, Tomas Petrasek. Czech skomentował na Facebooku post pana Matyjaszczyka z gratulacjami, pisząc:

Panie Prezydencie, je**ć politykę. Ale 4 lata temu Pan mi obiecał, że będzie Pan wspierać nas, ile będzie można. Prosimy o więcej! Nowy stadion dla Rakowa!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments