Poważne problemy Łaszczyka! Wasilewski mówi o zmarnowanej karierze! „FAME to był gwóźdź do trumny”

Fot. FAME/YouTube
Opublikowane 12 lipca 2023, 08:44
przez Przemek Krautz
10
3
Brak komentarzy

Promotor Andrzej Wasilewski zabrał głos w sprawie Kamila Łaszczyka, który podczas gali FAME 17 spróbował swoich sił we freak fightach.

„Szczurek” to niepokonany pięściarze z bilansem 30 zwycięstw. Do niedawna mówił jeszcze o tym, że spróbuje sięgnąć po mistrzostwo świata, jednak cały czas oddala się od wymarzonego tytułu. Od występu w FAME nie stoczył żadnej walki bokserskiej.

Ostatni raz oglądaliśmy go w akcji w lutym tego roku, kiedy to w ostatniej chwili odwrócił losy pojedynku i pokonał przed czasem Amadeusza „Ferrariego” Roślika. Był to pierwszy raz od wielu lat, kiedy nie musiał pilnować diety i do walki przybrał na masie.

Problemy Kamila Łaszczyka

Jak się okazało, był to wielki błąd, gdyż musiał wycofać się z kolejnego starcia bokserskiego. Głos zabrali wówczas Andrzej Wasilewski i Zbigniew Raubo, którzy stwierdzili, że Łaszczyk nie wróci do poważnego boksu. Trener przyznał, że pięściarz stracił szansę na jakiekolwiek sukcesy.

Widziałem zdjęcia Kamila, taka twarz nalana wodą. Przypomnę, że zawsze miał problem z wagą. Nie wiem, jakie kotlety jadł, ale złapał dużo kilogramów. Ciężko będzie wrócić, zmęczone stawy, zmęczone wszystko – mówił Raubo.

Teraz kilka dni przed innym pojedynkiem Łaszczyk ponownie musiał się wycofać. Jak się okazało, podczas masażu doznał poważnego urazu, który mógł grozić nawet paraliżem. Gdyby zawodnik zdecydował się ścinać wagę, miałby bardzo poważne problemy ze zdrowiem.

Jak sam wyjaśnił, przez co najmniej dwa miesiące musi całkowicie odpuścić treningi i czeka go przymusowa przerwa. W wywiadzie dla TVreklama całą sprawę ponownie skomentował Andrzej Wasilewski, który przez pewien czas współpracował z Łaszczykiem.

Promotor przyznał, że po FAME 17 nie widzi szansy na powrót „Szczurka” do poważnego boksu. Stwierdził, że pozostają mu pojedynki ze słabszymi przeciwnikami, które niczego mu nie dadzą:

– Zupełnie zdewastował swoją karierę. To jest zawodnik, którego przez chwilę prowadziłem. Już nie stoczy żadnej walki poważnej. To jest zmarnowana kariera. Występ w FAME to był gwóźdź do trumny. Do poważnego boksu nie wróci. Do boksu tak, takich małych gal. Miał boksować z panem Parlagi, nie znam takiego zawodnika. Z takimi może boksować. Moim zdaniem jest po karierze.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
10
3
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments