Ogromna afera z udziałem PZPN! Sponsor chce natychmiastowo zerwać współpracę!

fot. YouTube
Opublikowane 14 lipca 2023, 14:31
przez Jakub Hryniewicz
5
1
Brak komentarzy

Polski Związek Piłki Nożnej ma kolejny pożar do ugaszenia. Podczas ostatniego meczu reprezentacji gościem był skazany za korupcję Mirosław Stasiak, co może poskutkować utratą sponsora!

Przed kilkoma dniami na stronie WP Sportowe Fakty pojawił się artykuł wyjawiający, że w samolocie PZPN do Kiszyniowa znajdował się Mirosław Stasiak. Jest to biznesmen i były właściciel Ceramiki Opoczno, późniejszego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Działacz miał być powiązany z Ryszardem Forbrichem, znanym szerzej jako „Fryzjer”. W 2011 roku został skazany na trzy lata pozbawienia wolności w zawieszeniu na cztery lata. Zdyskwalifikowany został też, najpierw dożywotnio, a następnie na 10 lat, przez sam Polski Związek Piłki Nożnej.

Oświadczenie PZPN mijające się z prawdą?

Nie może zatem dziwić fala krytyki, jaka spadła na organizację. Ta wydała w końcu oświadczenie, w którym można przeczytać:

– W nawiązaniu do publikacji na temat uczestników wyjazdu do Kiszyniowa na mecz reprezentacji Polski z Mołdawią, informujemy, że za każdym razem przekazujemy naszym partnerom biznesowym określoną pulę miejsc. Mirosław Stasiak był uczestnikiem wyjazdu na zaproszenie jednego z partnerów (ze względu na zasady poufności, nie możemy informować, którego z nich).

Dodano także, że dotychczas nie ingerowano w listę gości, przeproszono za zaistniałą sytuację i dodano, że „stosunek PZPN do korupcji jest jednoznaczny”. Nowe informacje przedstawił z kolei dziennikarz Przeglądu Sportowego, Marek Wawrzynkowski. Według „trzech niezależnych źródeł” decyzję o zabraniu Stasiaka podjął sam prezes związku, Cezary Kulesza.

Sponsor chce zerwać współpracę z PZPN!

Po oświadczeniu organizacji głos szybko zabrali sponsorzy reprezentacji Polski. Do jakiejkolwiek znajomości ze skazanym za korupcję Stasiakiem nie przyznali się właściciel firmy InPost Rafał Brzosek, ani też przedstawiciele Biedronki, STS, Orlenu, Tymbarku oraz Leroy Merlin.

O krok dalej poszedł jednak Jacek Tarczyński, prezes Tarczyński S.A.:

Traktujemy aktualną sytuację bardzo poważnie, dlatego podjęliśmy decyzję o zakończeniu współpracy z PZPN w obecnej formule. Nie przedłużymy umowy, którą podpisaliśmy we wrześniu 2022 roku, a nasz dział prawny aktualnie analizuje możliwości jej wypowiedzenia w trybie natychmiastowym w obliczu zaistniałych sytuacji – napisano w oświadczeniu opublikowanym na WP Sportowe Fakty.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
5
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments