NAJGORSZY wynik Polaków od 7 lat! Kolejny spadek w rankingu FIFA

Opublikowane 21 września 2023, 15:26
przez Jakub Hryniewicz
3
1
Brak komentarzy

Po ostatnich wynikach reprezentacji Polski można się było tego spodziewać. Biało-czerwoni zanotowali kolejny spadek w rankingu FIFA. Tak źle nie było od 7 lat…

Forma polskiej kadry w ostatnich meczach jest daleka od choćby poprawnej. W 3. ostatnich spotkaniach biało-czerwoni zdołali pokonać jedynie pokonać Wyspy Owcze, choć wynik 2:0 nie odzwierciedla przebiegu meczu. Wcześniej zaś stracili dwubramkowe prowadzenie z Mołdawią i przegrali 2:3 w Kiszyniowie, a ostatnio musieli uznać wyższość Albanii (0:2).

Fatalny styl i wyniki kadry narodowej poskutkowały twardą decyzją PZPN. Federacja rozwiązała kontrakt z Fernando Santosem, a nowym selekcjonerem został ogłoszony Michał Probierz. Były szkoleniowiec m. in. Jagielloni Białystok pierwszy mecz jako sternik kadry rozegra już 12 października, choć bez udziału polskich kibiców.

Wszyscy liczą, że z nowym selekcjonerem poprawi się gra, a przez to wyniki w meczach Polaków. Te przełożą się na ranking FIFA, w którym biało-czerwoni zanotowali kolejny spadek. Reprezentacja Polski została sklasyfikowana na 30. miejscu.

Ostatni raz tak nisko nasza kadra narodowa była w 2016 roku. Wówczas po kapitalnym EURO we Francji Orły zajmowały 5. lokatę na świecie. Po ostatnim zgrupowaniu, zakończonym blamażem w meczu z Mołdawią Polacy znajdowali się na 26. miejscu.

Warto wspomnieć, że wyżej od reprezentacji Polski w ranking są obecnie Tunezja, Australia, Korea Południowa, Peru, Iran, Maroko, czy USA.

Czy zgadzasz się z wyborem nowego selekcjonera?

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
3
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments