Stanowski szczerze na temat Lewandowskiego: „Jest tak złym kapitanem, że trudno o…”

Fot. YouTube
Opublikowane 22 września 2023, 12:59
przez Przemek Krautz
3
4
Brak komentarzy

Krzysztof Stanowski przy okazji ostatniej konferencji Move Federation udzielił wywiadu, w którym został zapytany o reprezentację Polski.

Sytuacja biało-czerwonych jest dramatyczna. W ostatnim czasie Polska przegrała z Mołdawią oraz Albanią, czym praktycznie przekreśliła swoje szanse na awans z grupy. Jeśli reprezentacja chce grać na Euro 2024, musi odnieść sukces w barażach.

Dodatkowo zaliczyliśmy kolejny spadek w rankingu FIFA i doszło do zmiany selekcjonera. Fernando Santos został zwolniony po 6 meczach, a jego miejsce zajął Michał Probierz, chociaż kibice liczyli na to, że wybrany zostanie Marek Papszun.

Coraz częściej mówi się również o tym, że opaskę kapitana powinien oddać Robert Lewandowski, który nie najlepiej sprawdza się w tej roli, o czym świadczy m.in. atmosfera w szatni. W rozmowie z fansportu.pl Krzysztof Stanowski wprost przyznał, że „Lewy” jest świetnym zawodnikiem i jednocześnie nie nadaje się na kapitana:

– Tu chyba nie ma kontrowersji. Wydaje mi się, że jest tak dobrym piłkarzem, że aż trudno o skalę i tak złym kapitanem, że też trudno o skalę.

Natomiast zapytany o reakcje kibiców na wybór Probierza zamiast Papszuna, przyznał, że już kilkukrotnie była taka sytuacja. Fani cieszyli się na wybór konkretnych nazwisk, które ostatecznie nie radziły sobie najlepiej i odwrotnie:

– Nie ma najlepszych wyborów na selekcjonera. Jak się cofniemy, jak opinia reagowała na konkretne nazwiska, to prawie nigdy nie miała racja.

Czy Robert Lewandowski powinien być kapitanem reprezentacji?

Loading ... Loading ...

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
3
4
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments