Piątek, 3 Maja, 2024

Kibice zdemolowali własny stadion! Sędzia musiał przerwać mecz! Do akcji wkroczyła policja [WIDEO]

Opublikowane 25 września 2023, 12:03
przez Przemek Krautz
6
1

W stolicy Holandii do skandalicznych scen. Kibice Ajaxu doprowadzili do zamieszek, po czym sami zdemolowali stadion swojego klubu.

Forma zawodników Ajaxu pozostawia wiele do życzenia. Wyniku w tym sezonie są naprawdę złe i po pięciu meczach klub odniósł tylko jedno zwycięstwo. Aktualnie z 5 punktami na koncie zajmuje 14 miejsce w tabeli. Jak tak dalej pójdzie, Ajax może mieć problem z utrzymaniem się w lidze.

Ostatni mecz stołeczna ekipa rozegrała w niedzielę na swoim stadionie przeciwko Feyenoordowi. Po zaledwie 37 minutach rywale prowadzili już 3:0, co mocno nie spodobało się kibicom gospodarzy. Już w pierwszej połowie zaczęli rzucać na boisko pirotechnikę, w tym race czy fajerwerki, przez co sędzia musiał wstrzymać spotkanie.

Mecz był kontynuowany, jednak sytuacja się nie poprawiła. Po konsultacjach z holenderską federacją piłkarską i klubami arbiter Serdar Gözübüyük w 55. minucie zakończył spotkanie, aby zadbać o bezpieczeństwo zawodników.

To tylko doprowadziło do jeszcze większej agresji ze strony kibiców. Na stadionie doszło do zamieszek. Chuligani wrzucili do środka race, zdemolowali obiekt, między innymi wybijali szyby i zniszczyli wejście do Amsterdam ArenA.

Niezbędna była interwencja policji, która na koniach musiała rozgonić tłum wściekłych kibiców. Poniżej znajdziesz nagranie zarejestrowane przed stadionem Ajaxu:

Głos w sprawie skandalicznych wydarzeń zabrał klub, który wydał oficjalne oświadczenie – Zarząd i Rada Nadzorcza Ajaksu dystansują się od niewłaściwego postępowania, które doprowadziło do przerwania niedzielnego meczu z Feyenoordem i późniejszych zamieszek. To nie jest zachowanie przystające Ajaxowi.