Poniedziałek, 6 Maja, 2024

Chaos w Belgii po zamachu terrorystycznym! Nie żyje dwóch kibiców! Mecz ze Szwecją przerwany [WIDEO]

Opublikowane 17 października 2023, 08:46
przez Przemek Krautz
3
4

W Szwecji doszło do zamachu terrorystycznego. W strzelaninie zginęły dwie osoby, a mecz z Belgią został przerwany i odbędzie się w innym terminie.

W poniedziałek na stadionie Króla Baudouina I w Brukseli rozegrany został mecz w ramach eliminacji do Euro 2024. Belgia zmierzyła się z grającą na wyjeździe Szwecją, jednak piłkarze nie wyszli po przerwie na boisko. Spotkanie zostało zakończone wynikiem 1:1.

Jeszcze przed rozpoczęciem pierwszej połowy mieli odmówić gry ze względu na zamach, ale organizatorzy i policja stwierdzili, że kibice będą bezpieczniejsi na stadionie.

Zamach przed meczem w Brukseli

Około godziny 19:00 napastnik w pobliżu Place Sanctelette zastrzelił dwóch kibiców Szwecji, a trzecią osobę ciężko ranił. Do sieci trafiły nagrania z miejsca zdarzenia, na których widać, jak zamachowiec podjeżdża na skuterze i strzela do uciekających ludzi, jednocześnie krzycząc przy tym “Allahu akbar”.

Więcej materiałów znajdziesz tutaj – Nagrania świadków zamachu w Brukseli

Jak się okazuje, za atak odpowiedzialny jest Abdesalam Al Guilani, który sam opublikował w social mediach nagranie, jak przyznaje się do winy. Przekazał, że jest dżihadystą Państwa Islamskiego, czyli organizacji terrorystycznej ISIS. Jego nagranie znajdziesz – TUTAJ

We wtorek rano potwierdzono, że 45-letni Tunezyjczyk w 2019 roku nie otrzymał azylu w Belgii i nakazano mu opuścić kraj. Jak informują belgijskie media, władze już w 2016 roku miały zostać ostrzeżone przez zagraniczne służby, że mężczyzna jest zamieszany w działalność terrorystyczną i przemyt ludzi.

Policja od momentu zamachu cały czas prowadziła poszukiwania. Dopiero we wtorek nad ranem pojawiła się informacja, że napastnik został zastrzelony przez policjantów.