Czwartek, 18 Lipca, 2024

Kibice ostro zareagowali na oświadczenie UEFA po zamachu w Belgii i odwołanym meczu! “Żenujące. Wstydźcie się”

Fot. Twitter/YouTube
Opublikowane 17 października 2023, 10:03
przez Przemek Krautz
5
1
Brak komentarzy

Wydarzenia, do których doszło wczoraj w Brukseli, wstrząsnęły piłkarskim światem. Dwóch kibiców zostało zastrzelonych przez napastnika, który należał do Państwa Islamskiego.

W miniony poniedziałek rozegrany został mecz pomiędzy Belgią i Szwecją w ramach eliminacji do Euro 2024. Piłkarze jednak odmówili gry jeszcze przed pierwszą połową ze względu na wydarzenia, do których doszło około dwie godziny wcześniej.

45-letni Tunezyjczyk zastrzelił dwóch kibiców w koszulkach Szwecji, po czym odjechał na skuterze. Do sieci trafiło kilka nagrań, jak jeździ po mieście i strzela między innymi do samochodów. Mimo to nie udało się go schwytać przez całą noc. Dopiero we wtorek nad ranem miał zostać zastrzelony przez policję podczas interwencji.

Sprawdź kurs w ETOTO

Zyskaj 2 222 zł na start w ETOTO! Zgarnij pakiet powitalny legalnego polskiego bukmachera.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Kibice reagują na oświadczenie UEFA

Po zamachu piłkarze nie chcieli rozegrać meczu, jednak organizatorzy i służby uznały, że kibice będą bezpieczniejsi na stadionie. Po pierwszej połowie spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1. Zawodnicy tym razem mieli ostatecznie odmówić wyjścia na boisko.

Głos w całej sprawie zabrała UEFA, która w oficjalnym oświadczenia przekazała, że po konsultacjach z drużynami i policją “zdecydowano” o odwołaniu meczu. W rzeczywistości jednak to postawa piłkarzy sprawiła, że nie rozegrano drugiej połowy.

– W związku z podejrzeniem ataku terrorystycznego, który miał miejsce dziś wieczorem w Brukseli, po konsultacjach z obiema drużynami i lokalną policją zdecydowano, że mecz eliminacyjny UEFA EURO 2024 pomiędzy Belgią a Szwecją zostanie odwołany. Dalsza komunikacja zostanie przeprowadzona w odpowiednim czasie.

Kibice w mocny sposób zareagowali na oświadczenie. Pod oficjalnym wpisem na Twitterze pojawiło się wiele komentarzy od Internautów, którzy tak skrytykowali federację piłkarską:

– Wstyd, że to piłkarze musieli zrezygnować z meczu, a nie UEFA zawiesiła mecz!

– To absolutny brak wstydu, że nie można było odwołać meczu, dopóki gracze ponownie nie odmówili gry.

– Żenujące, że to gracz musi podjąć decyzję o zaprzestaniu gry, a nie wy. UEFA, wstydźcie się.

“Zdecydowano”… Oni odmówili gry.

– Dlaczego ukrywacie, że naprawdę chcieliście kontynuować mecz, ale wszyscy gracze odmówili?

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
5
1
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments