Środa, 17 Lipca, 2024

UEFA reaguje po zamachu w Belgii! Wydała oficjalne oświadczenie w sprawie przerwanego meczu

Fot. YouTube
Opublikowane 17 października 2023, 09:19
przez Przemek Krautz
4
3
Brak komentarzy

UEFA zabrała głos w związku z tragedią, do której doszło przed wczorajszym meczem w Belgii. Dwóch kibiców zginęło w zamachu, a reprezentacje nie wyszły na drugą połowę.

W poniedziałek w Brukseli około godziny 19:00 45-letni Tunezyjczyk, który sam zadeklarował przynależność do ISIS, zastrzelił dwóch kibiców w koszulkach Szwecji oraz postrzelił kolejną osobę, która odniosła poważne obrażenia. Miał także otworzyć ogień w kierunku samochodów, po czym uciekł.

Sprawdź kurs w ETOTO

Zyskaj 2 222 zł na start w ETOTO! Zgarnij pakiet powitalny legalnego polskiego bukmachera.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

UEFA reaguje po zamachu w Belgii

Mecz Belgia – Szwecja rozpoczynał się o godzinie 20:45 i piłkarze mieli odmówić wyjścia na boisko, jednak służby i organizatorzy uznali, że kibice będą bezpieczniejsi na stadionie. Zamachowiec bowiem cały czas przebywał na wolności. Dopiero we wtorek nad ranem pojawiła się informacja, że napastnik został zastrzelony przez policjantów.

Po pierwszej połowie, która zakończyła się wynikiem 1:1, zawodnicy nie wyszli już na murawę. Mecz został zawieszony, a na stadionie wybuchła panika. Kibice rzucili się do wyjścia i chcieli jak najszybciej udać się w bezpieczne miejsce.

UEFA zareagowała na tragedię w Belgii i przerwany mecz. Wydany został w tej sprawie oficjalny komunikat:

– W związku z podejrzeniem ataku terrorystycznego, który miał miejsce dziś wieczorem w Brukseli, po konsultacjach z obiema drużynami i lokalną policją zdecydowano, że mecz eliminacyjny UEFA EURO 2024 pomiędzy Belgią a Szwecją zostanie odwołany. Dalsza komunikacja zostanie przeprowadzona w odpowiednim czasie.

Więcej informacji wraz z nagraniami z Brukseli znajdziesz – TUTAJ

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
4
3
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments