Poniedziałek, 4 Marca, 2024

Masternak zrozpaczony! Zabrał głos po przegranej walce o pas

Fot. YouTube
Opublikowane 11 grudnia 2023, 11:48
przez Jakub Hryniewicz
2
2
Brak komentarzy

Minionego wieczoru Mateusz Masternak stanął przed największym wyzwaniem w swojej długiej karierze. Niestety „Master” nie zdołał wygrać z Chrisem Billam-Smithem, choć był na najlepszej drodze, by tak się stało.

Mateusz Masternak znakomicie zaprezentował się na gali w Bournemouth. Polski pięściarz pierwszą rundę oddał mistrzowi, ale z każdą kolejną nabierał tempa. „Master” był celniejszy i bił zdecydowanie mocniej i częściej. Fenomenalnie pracował lewym prostym.

Po 7. odsłonach walki o pas WBO wszyscy odnosili wrażenie, że Polak jest na najlepszej drodze do wygranej. Prezentowana punktacja widzów wskazywała, że Masternak zdecydowanie prowadzi. Niestety jednak doszło do szokującego zakończenia. Mateusz nie był w stanie wyjść do 8 rundy, a Billam-Smith zwyciężył w walce i obronił tytuł.

Sprawdź kurs w Superbet

3 754 zł bonusu na start w Superbet! Wysokie kursy, dwa freebety na początek i atrakcyjny pakiet powitalny.
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Masternak po walce o pas: „Chce mi się płakać…”

„Masterowi” towarzyszyła kamera TVP Sport i tuż po zejściu do szatni polski pięściarz udzielił kanałowi wywiadu. Masternak nie ukrywał, że z trudem przychodzi mu pogodzenie się z porażką. Opowiedział też o skutkach urazu, jakie odczuwał w ringu.

W przedostatniej rundzie poczułem jakieś takie dziwne uczucie. Takiego bólu nigdy nie czułem. Poczułem takie przeszycie z żeber w stronę kręgosłupa. Po prostu każdy lewy prosty wyprowadzony to tak, jakby mi ktoś wbijał nóż w serce. Ból niesamowity…

W przerwie między rundami nie mogłem wziąć pełnego wdechu. Kiedyś faktycznie miałem w tym miejscu połamane żebra, ale to było z 10-12 lat temu. Od tamtej pory stoczyłem wiele walk i wszystko było OK. Nie mam pojęcia, kiedy to się stało – czy to było po szarpaninie, czy po jakimś uderzeniu. Nie wiem co powiedzieć… Jedyne co, to chce mi się płakać.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
2
2
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments