Piątek, 12 Lipca, 2024

Ogromny cios dla PZPN! Minister sportu zablokował dofinansowanie na 300 milionów!

fot: YouTube
Opublikowane 5 stycznia 2024, 09:03
przez Przemek Krautz
0
0
Jeden komentarz

PZPN nie otrzyma jednak setek milionów złotych na budowę centrum sportowego. W miniony czwartek Minister Sportu i Turystyki przekazał informację o unieważnieniu dotacji.

W październiku 2023 roku były minister sportu Kamil Bortniczuk przekazał, że Polski Związek Piłki Nożnej otrzyma wsparcie w wysokości ponad 300 milionów złotych, które zostaną przeznaczone na budowę Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej w Otwocku. Inwestycja w całości miała kosztować 400 milionów złotych.

Nowy minister Sławomir Nitras przekazał jednak, że PZPN nie otrzyma obiecanych pieniędzy ze względu na naruszenie wewnętrznych procedur oraz zasad rozpatrywania wniosków:

W trakcie postępowania wyjaśniającego stwierdzono naruszenie wewnętrznych procedur obowiązujących w Ministerstwie Sportu i Turystyki oraz zasad rozpatrywania wniosków o dofinansowanie inwestycji ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. W trakcie szczegółowej analizy stwierdzono, że nie spełnia on kryteriów formalnych i merytorycznych niezbędnych dla finansowania tego projektu ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej – czytamy w oświadczeniu.

Niedługo po wpisie ministerstwa pojawiła się odpowiedź ze strony PZPN. Związek piłkarski liczy na to, że mimo wszystko uda się uzyskać dofinansowanie:

– Szanujemy decyzję Ministra Sportu i Turystyki unieważniającą współfinansowanie budowy Narodowego Centrum Szkolenia, Badań i Treningu Piłki Nożnej. Liczymy na to, że wspólnie znajdziemy rozwiązanie, żeby zrealizować te ważną dla polskiej piłki inwestycję. Tym bardziej że współfinansowanie tego projektu jest zapewnione z funduszy PZPN, UEFA i FIFA.

– Polski Związek Piłki Nożnej jest organizacją apolityczną, dla której sport jest najważniejszy. Liczymy, że niebawem spotkamy się, by przybliżyć Panu ministrowi szczegóły projektu, który ma służyć przede wszystkim dzieciom, młodzieży i naszym reprezentacjom. Wybudowanie centrum pozwoli najmłodszym adeptom piłki nożnej w naszym kraju, rozwijać się w takich samych warunkach, jakie mają ich rówieśnicy w najlepszych federacjach w Europie.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
trackback
Dotacja dla PZPN była prezentem politycznym?! Minister sportu wyjaśnił cofnięcie dofinansowania – FanSportu.pl – MMA , Boks, najnowsze wiadomości z świata sportu.
6 miesięcy temu

[…] Decyzję tę wstrzymał Sławomir Nitras. Ministerstwo uargumentowało swoją decyzję naruszeniem wewnętrznych procedur oraz zasad rozpatrywania wniosków. […]