Piątek, 19 Lipca, 2024

Lewandowski nie wygrał Złotej Piłki przez korupcję!? Francuska policja prowadzi śledztwo!

fot: YouTube
Opublikowane 8 stycznia 2024, 14:45
przez Przemek Krautz
3
0
Brak komentarzy

Z Francji docierają do nas szokujące doniesienia na temat plebiscytu Złotej Piłki. Policja prowadzi śledztwo w związku z podejrzeniami o korupcję.

W 2020 roku Robert Lewandowski niestety nie otrzymał najbardziej prestiżowej nagrody w świecie futbolu, gdyż konkurs został odwołany. Rok później kontrowersyjnie przegrał z Leo Messim nieznaczną różnicą. Polak zebrał 580 punktów, natomiast Argentyńczyk zaledwie 33 więcej.

Jak teraz donosi francuski dziennik Le Monde, niespodziewane zwycięstwo Messiego może być związane z działaniami korupcyjnymi PSG. Dziennikarze ujawnili, że policja prowadzi już w tej sprawie śledztwo.

Sprawdź kurs w STS

1 660 zł na start w STS! Największy polski bukmacher. Załóż konto i oglądaj wszystkie gale UFC!
Kod promocyjny FANSPORTU
Hazard może uzależniać. Graj tylko u legalnych bukmacherów. Gra u nielegalnych jest zabroniona i grozi konsekwencjami prawnymi.

Robert Lewandowski oszukany?

W 2020 roku dyrektor do spraw komunikacji PSG Jean-Martial Ribes skontaktował się z ówczesnym redaktorem naczelnym “France Football” Pascalem Ferre w celu usunięcia krytycznego artykuły na temat prezesa klubu Nassera Al Khelaifiego.

Od tego momentu zaczęła się relacja Ferre, który organizował plebiscyt Złotej Piłki z paryskim klubem. Otrzymał on zaproszenie na mecz Ligi Mistrzów w Dortmundzie, a PSG opłaciło loty liniami Qatar Airways, które kosztowały blisko 9 tysięcy euro. Ribes miał także oferować różne prezenty czy umawiać spotkanie z Ferre

Najważniejszym dowodem są jednak prywatne wiadomości, do których dotarli funkcjonariusze policji. Jak się okazje, dyrektor do spraw komunikacji przekazał prezesowi, że jeśli chodzi o wygraną Leo Messiego, konieczne było lobbowanie u Ferre. Co ciekawe, był już redaktor naczelny “France Football” w 2023 roku został nawet rzecznikiem prasowym PSG.

Według francuskich dziennikarzy dowody wskazują na to, że kroki podjęte przez przedstawiciela paryskiego klubu miały wpływ na wynik plebiscytu. Na ten moment policja nie informuje o szczegółach śledztwa, jednak wiadomo, że prowadzone są w tej sprawie działania.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
3
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments