Środa, 24 Kwietnia, 2024

Parker pokonuje Zhanga po zaciętej walce! Wygrywa tymczasowy tytuł WBO [WIDEO]

Opublikowane 9 marca 2024, 01:05
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

Za nami co-main event gali w Rijadzie, która zakończy się fenomenalnym pojedynkiem pomiędzy Anthonym Joshuą i Francisem Ngannou.

W drugim starciu wieczoru byliśmy świadkami emocjonującego zestawienia Zhilei Zhang vs Joseph Parker. Zawodnik z Chin będzie bronił tymczasowego tytułu WBO kategorii ciężkiej. Z kolei Nowozelandczyk był w przeszłości pełnoprawnym mistrzem i zamierza wrócić na tron.

Walka ta rozgrzeje kibiców przed main eventem, czyli starciem byłego championa UFC Francisa Ngannou z byłym mistrzem IBF, WBO, WBA oraz IBO Anthonym Joshuą. Zawodnik MMA jest ogromnym underdogiem, ale zdaniem wielu kibiców może sprawić niespodziankę.

RELACJA

RUNDA 1

Zhang zajął środek ringu, Parker szukał lewego na głowę. Parker spróbował prawego na tułów, zaraz oberwał lewym i prawym na głowę. Szybkie atak Nowozelandczyka, mocna odpowiedź Chińczyka. Krótkie proste Zhanga. Parker szukał lewego sierpa, Zhilei zaatakował jeszcze na korpus z gongiem.

RUNDA 2

Zhang zaczął tę rundę aktywniej, ale Parker błyskawicznie zaatakował kilkoma kombinacjami lewy-prawy. Prosty Josepha trafił w szczękę, a prawy sierp na bok. Parker został zepchnięty do narożnika, gdzie Zhang trafił go kilkoma mocnymi ciosami. Celny cios na brzuch Chińczyka i krótki lewy na głowę.

RUNDA 3

Zhang szybko zaczął szukać głowy rywala prostymi. Parker uciekł spod narożnika, trafił dwoma mocnymi prawymi i lewym na korpus. Zhang odpowiedział mocnym lewym. Parker zaczął próbować zmyłek, oponent reagował na jego przyruchy… Ale Zhang posłał Josepha na deski! Chwilę później Zhilei szukał skończenia, ale nie udało mu się to w tej odsłonie.

RUNDA 4

Zhang zaczął od ustawiania rywala prostymi, które lądowały na twarzy Parkera. Chińczyk zaczaił się na kontrę, ale rywal uratował się klinczem. Parker posłał mocne ciosy na tułów Zhanga, który postanowił nie szarżować. Joseph sięgnął mocnym sierpem, zaraz dołożył kolejny.

RUNDA 5

Mocny lewy hak Parkera, natychmiast szukał kontry Zhang. Chińczyk stracił trochę animuszu, nie posyłał tak mocnych uderzeń, jak wcześniej. Parker uporczywie szukał prawego na głowę, celnie bił prostymi na tułów. Zhang wyprowadził mocną kontrę na głowę i korpus.

RUNDA 6

Zhang kąsał prawym prostym, Parker dużo się uchylał. Nowozelandczyk dużo więcej ruszał się po ringu, trafił mocną kontrą. Zaczął mieszać cele prostymi, atakował zarówno tułów jak i głowę. Zhang trafił go niezłym krótki hakiem i dwoma ciosami na brzuch.

RUNDA 7

Parker zaatakował na korpus i głowę, posłał szybkie ciosy. Zhang kontrował krótkimi hakami. Mocne lewy-prawy Parkera, ale sięgnął jego szczęki w odpowiedzi Chińczyk. Parker przebijał się przez gardę Zhileia, który zachęcał przeciwnika do mocniejszych ataków.

RUNDA 8

Parker posyła sporo ciosów i trafił potężnym prawym krzyżowym! Zhang ustał, bije lewym w kontrze. Sporo zebrał w pierwszej minucie, a oponent nie przestaje napierać. Zhang trafił lewym i prawym, liczony Parker! Szybko podniósł się z kolana. Parker zaatakował jeszcze na korpus i posłał mocny cios na głowę.

RUNDA 9

Pięściarze zaczęli od szachowania się prostymi. Parker szukał kiwek i szybkich kombinacji lewy-prawy. Zhang sporo uderzeń przyjął na gardę. Szukał podbródkowego na schylającym się Nowozelandczyku. Parker trafił na korpus, rozpuścił jeszcze ręce w szybkim ataku.

RUNDA 10

Wymiana na środku ringu, Zhang spróbował podbródkowego na uchylającego się Parkera, ten odpowiedział kilkoma ciosami. Szybka kombinacja prostych w wykonaniu Josepha. Zhang inkasuje kolejne ciosy, choć niewiele sobie z nich robi. Chińczyk reagował na wszelkie kiwki rywala, nie szukał swoich uderzeń i zainkasował kilka kolejnych razów.

RUNDA 11

Parker atakuje lewymi, szybki hak trafił Zhileia w szczękę. Dobre proste Nowozelandczyka, który świetnie stopuje napierającego rywala. Zhang trafił prostymi na szczękę Josepha, który walczył na dużym luzie. Parker mieszał uderzenia zarówno na górę, jak i dół.

RUNDA 12

Parker kontynuował to, co działało wcześniej i atakował lewymi prostymi. Zhang walczył na wstecznym, a Parker do tego groził mu błyskawicznym prawym. Fatalnie prezentował się Chińczyk do końca walki. Przeciwnik z kolei skutecznie punktował kolejnymi jabami.

Wynik walki: Joseph Parker wygrał większościową decyzją sędziów!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments