Sobota, 13 Kwietnia, 2024

Wikłacz obronił pas KSW! Pokonał Jojuę przez jednogłośną decyzję [WIDEO]

Opublikowane 16 marca 2024, 23:20
przez Przemek Krautz
0
0
Brak komentarzy

W starciu wieczoru gali XTB KSW 92 doszło do długo wyczekiwanej walki mistrzowskiej, w której Jakub Wikłacz czempion wagi koguciej zmierzył się z numerem dwa rankingu tej kategorii Zuriko Jojuą.

Dla Jakuba walka z Jojuą była drugą obroną tytułu mistrzowskiego, który zdobył w roku 2022. Wikłacz nie krył, że jego rywal stanowi poważne wyzwanie, ale również swoistą tajemnicę, bo trapiły go kontuzje i ostatni raz walczył w roku 2022.

Mistrz nastawiał się jednak na mocną przeprawę i efektowny pojedynek, który może toczyć się na macie. Reprezentant klubu Arrachion Olsztyn jest prawdziwym specjalistą od gry parterowej. Aż dziewięć konfrontacji w klatce wygrał przez poddanie, za co zgarnął bonus na KSW 63. W okrągłej klatce bił się do tej pory pięć razy i cztery razy tryumfował.

RELACJA

RUNDA 1

Wikłacz szybko zaczął od frontalnych kopnięć, Jojua skrócił dystans i złapał klincz. Jakub kapitalnie się obronił przed obaleniami, dobrze też punktował pretendenta. Jojua dobrze pracował zapaśniczo, Kuba pokazał swoją klasę i posłał kolana w stójce. Wikłacz poszukał gilotyny, Zuriko Jojua zdołał odwrócić sytuację.

RUNDA 2

Wikłacz dystansował rywala frontami, dobrze odpowiadał prostymi, jeśli to rywal chciał bo trzymać na dystans. Jojua napierał z kolejnymi seriami, świetnie bronił się i odpowiadał Polak. Sięgnął go Zuriko Jojua! Polak padł na deski, Wikłacz szukał sweepa i wrócił na nogi. Dobre kopnięcie Gruzina, który ruszył po sprowadzenie, ale zaraz wskoczył mu za plecy Polak. Wikłacz miał swoją szansę, ale również Jojua szukał swojej szansy w partere.

RUNDA 3

Szybkie otwarcie rundy, Wikłacz wylądował na plecach i szukał gilotyny, ale zaraz wrócił na nogi. Jojua napierał na Polaka i dociskał Kubę w akcji zapaśniczej. Wikłacz czaił się na kontrę, ale dał się podejść Jojule, który złapał klamrę i szukał sprowadzenia. Zuriko złapał balachę, ale zaraz złapał duszenie zza pleców Wikłacz!

RUNDA 4

Zuriko od razu rozpoczął od serii bokserskich. Świetnie bije Gruzin, trafił kilkukrotnie Polaka. Kuba sporo ciosów zebrał, ale zaczął aktywnie działać lewym prostym. Mocne kolana mistrza na korpus, lecą kolejne uderzenia. Zmęczony Gruzin cofnął się pod siatkę, szukał skutecznych ataków, ale sporo sił zostawił w ostatnich rundach.

RUNDA 5

Wikłacz napierał chcąc zgasić rywala, ale Zuriko Jojua skutecznie mu odpowiadał. Kuba przejął jednak kontrolę w klinczu i dobrze kilkukrotnie trafił pretendenta. Mistrz wskoczył i przetoczył się za plecy Gruzina, który wybronił się przed mataleo, ale do ostatnich sekund był kontrolowany przez Jakuba Wikłacza.

Wynik walki: Jakub Wikłacz wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów!

Artykuł w trakcie aktualizacji.

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO