(VIDEO) Raków potknął się na Pasach! Ta strata zaważy o mistrzostwie Polski?

Opublikowane 8 maja 2022, 16:59
0
0

Raków Częstochowa zremisował 1:1 z Cracovią. Zespół Marka Papszuna w przypadku wygranej Lecha Poznań może stracić pozycję lidera i znacznie utrudnić sobie walkę o mistrzostwo Polski.

Krakowianie na początku spotkania wyszli na Raków dość odważnie. Pasy mogły prowadzić już po trzech minutach gry, lecz Virgil Ghita trafił w poprzeczkę.

Następnie przyjezdni skupili się bardziej na grze defensywnej, a inicjatywę w spotkaniu przejął Raków. W 21. minucie Jacek Zieliński był zmuszony przeprowadzić niezaplanowaną zmianę, ponieważ Jehwen Konoplyanka nie mógł kontynuować gry. W jego miejsce pojawił się Sergiu Hanca.

Przewaga Rakowa była coraz bardziej widoczna. Podopieczni Marka Papszuna potwierdzili ją w 38. minucie. To właśnie wtedy Ben Lederman wrzucił piłkę w pole karne, a tam czekał już Vladislavs Gutkovskis. Łotysz tym samym strzelił swoją dziewiątą bramkę w tym sezonie Ekstraklasy.

W drugiej połowie Raków mógł jeszcze powiększyć swoją przewagę. Najpierw w 53. minucie Ivi Lopez po rzucie wolnym obił słupek bramki Cracovii, a kilka minut później gola z pozycji spalonej strzelił Mateusz Wdowiak.

W 63. minucie Cracovia zdołała wreszcie skontrować Raków. Akcja rezerwowych graczy przyniosła Pasom bramkę. Jej autorem został Sergiu Hanca, któremu piłkę wyłożył Otar Kakabadze.

Rakowowi nie udało się doprowadzić do wygranej. To trzeci wiosenny remis częstochowian na własnym obiekcie.

Raków Częstochowa – Cracovia 1:1 (1:0)
Bramki: 38′ Gutkovskis – 62′ Hanca

Raków Częstochowa w przyszłym tygodniu zmierzy się na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Cracovia przy Kałuży podejmie Wisłę Płock.