UFC. Max Holloway brutalnie nokautuje! Fenomenalne zwycięstwo w main evencie! [WIDEO]

Opublikowane 26 sierpnia 2023, 17:22
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Main eventem UFC Singapur było starcie w kategorii piórkowej. Max Holloway podejmie żywą legendę, Chan Sung Junga, czyli popularnego „The Korean Zombie”.

-> Oglądaj UFC za darmo w Fortunie

Popularny „Blessed” znalazł się w dość niespodziewanym położeniu. Hawajczyk jest niekwestionowanym numerem jeden w rankingu dywizji do 145 funtów i deklasuje każdego kolejnego pretendenta. Niestety od czasu utraty mistrzostwa UFC na rzecz Alexandra Volkanovskiego nie znalazł sposobu na powrót na tron. Niewykluczone, że niebawem Holloway otrzyma kolejną szansę. Najpierw jednak czeka go walka z prawdziwą legendą.

Ciężko bowiem inaczej określić „The Korean Zombie”. Chan Sung Jung zadebiutował w federacji jeszcze w 2011 roku i z marszu wpisał się do historii. To on jest autorem pierwszego w historii poddania twisterem w oktagonie. Zawodnik klubu Fight Ready dwukrotnie walczył o najwyższy laur, czyli koronę wagi piórkowej. W 2013 roku na gali w Brazylii przegrał z miejscowym bohaterem Jose Aldo. Blisko 9 lat później ponownie znalazł się w tej pozycji. Niestety raz jeszcze przegrał przez TKO w 4. rundzie, tym razem w pojedynku z Alexandrem Volkanovskim.

-> Odbierz bonus i obejrzyj UFC na żywo!

UFC: Holloway vs Zombie – RELACJA

RUNDA 1

Korean Zombie szybko zaczął od niecelnej próby low kicka, podobnie Holloway. Atakuje Sung Jung, kontruje go w punkt Max. “Blessed” nie szarżuje, agresywniejszy jest rywal, który szuka klinczu i trafia lewym. Sięgnął też prawym! Odpowiada mocnym ciosem Holloway. Dobre proste na korpus w wykonaniu Hawajczyka, a zaraz zmiana poziomu i lewy na głowę. Ładny unik Maxa i celny lewy na głowę. Korean Zombie inkasuje kolejne uderzenia na brzuch, wyskoczył z celnym prostym lewym! Kontruje go zaraz “Blessed”, unika też próby sprowadzenia. Kolejny atak Korean Zombie naprawdę blisko szczęki byłego mistrza.

RUNDA 2

Holloway skraca dystans, ale obrywa lewym od rywala. Trafia “Blessed”, leci na głowę Korean Zombie! Wchodzi w parter Amerykanin i zapina duszenie! Ciasno trzyma przeciwnika Max i w końcu odpuszcza. Wraca na nogi, ale blisko niego Chan Sung Jung. Zombie znów atakuje, Holloway odpowiada celną seria. Kolejny świetny lewy “Blesseda” po uniku, uchyla się przy kolejnych próbach rywala. Korean Zombie pokazuje, że nic mu nie robią potężne bomby rywala! Holloway kopie w głowę, posyła też podbródek. Wymiana prawy za lewy, zaraz kombinacja Maxa góra-dół. Potężny middle kick Hawajczyka i spinning side kick na zakończenie odsłony.

RUNDA 3

Korean Zombie od razu zaczyna z serią sierpów! Holloway zaskoczony, ale kontruje prawym overhandem! BRUTALNE KO HOLLOWAYA!

Wynik walki: Max Holloway wygrywa przez KO w 3. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO