Niedziela, 14 Lipca, 2024

UFC 295. Jessica Andrade przerwała passę porażek! Kolejna wygrana byłej mistrzyni [WIDEO]

Opublikowane 12 listopada 2023, 05:15
przez Jakub Hryniewicz
0
0
Brak komentarzy

Przed najważniejszymi walkami gali UFC 295 doszło do starcia pań w kategorii słomkowej. Jessica Andrade stanęła w szranki z Mackenzie Dern.

Galę UFC 295 obejrzysz TUTAJ!

Popularna “Bate Estaca” zdaje się walczyć w UFC od zawsze. Andrade debiutowała ponad 10 lat temu i do czasu pojedynku na UFC 295 uzbierała aż 25 występów w oktagonie. Jessica to też oczywiście była mistrzyni kategorii słomkowej i była pretendentka do pasa wagi muszej. Brazylijka przyznała, że niedawny rozwód pochłonął sporo środków i dlatego też często widywaliśmy ją ostatnio w klatce.

W Nowym Jorku Jessica Andrade zmierzyła się z Mackenzie Dern. Amerykanka z brazylijskimi korzeniami to jedna z najlepszych reprezentantek BJJ w całej organizacji. Trzydziestolatka nie potrafi w ostatnich latach ustabilizować formy. Po przerwanej przez Marinę Rodriguez serii 4. zwycięstw z rzędu przeplata wygrane porażkami. Ostatnio w maju pokonała po 25 minutach pewną decyzją Angelę Hill, za co otrzymała bonus za Walkę Wieczoru.

UFC 295. Andrade vs Dern – RELACJA

RUNDA 1

Dern szybko zaczęła prostymi i low kickami, Andrade stoi niewzruszona na środku oktagonu. Ruszyła z frontem Mackenzie Dern, rywalka weszła pod ciosem, ale sama na moment wylądowała na macie. Jessica przejęła zaraz jeden z kolejnych frontów na korpus, czai się na mocną serię. Dobrze walczy Dern doskakując z pojedynczymi ciosami i mocnym kopnięciem. Andrade kontruje niskim kopnięciem, trafiła ją jednak zaraz Mackenzie dłuższą serią. Próbuje skrócić dystans “Bate Estaca”, ale to oponentka przeważa… choć zaraz obrywa szybkim sierpem. Dern atakuje prawym, awantura i sporo ciosów między fighterkami. Spróbowała jeszcze brazylijska Amerykanka sprowadzenia, ale w ostatnich sekundach postraszyła ją skończeniem Jessica Andrade!

RUNDA 2

Andrade zaczyna od low kicka, atakuje ją Amerykanka serią ciosów. Nie boi się iść w wymianę chroniąc się przed kolejnymi kopnięciami na nogę. “Bate Estaca” czai się na potężny cep, Dern tymczasem zdecydowanie zwolniła. Przestrzeliła też z nieprzygotowanym sprowadzeniem, Andrade uchyla się przed ciosami oponentki. Agresywnie bije prostymi Mackenzie Dern, oberwała low kickiem i zainkasowała mocny sierp Andrade! Mocna wymiana na siatce, Amerykanka nie boi się ciosów byłej mistrzyni. “Bate Estaca” lekko się zachwiała, ale za moment ponownie położyła Dern na deskach, a po 4. nokdaunie sędzia kończy walkę!

Wynik walki: Jessica Andrade wygrała przez KO w 2. rundzie!

Podoba Ci się ten artykuł?

Zostaw ocenę
0
0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

WIDEO